z kraju: Lekkoatleci po zawodach w Słubicach

Czwartek, 17 września 2009, 12:53
Aktualizacja: 12:54
Autor: ahawer
Pięć medali zdobyli zawodnicy MKL 12 podczas Mistrzostw Makroregionu Młodzików w lekkiej atletyce. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawał Tomasz Kołodziejski, który na obu dystansach płotkarskich ustanowił rekordy klubowe (110 m ppł –15,40 s; 300 m ppł – 40,09 s).

Dwa medale zdobyła również Ewelina Gibes w konkurencjach płotkarskich, złoty na dystansie 300 m ppł (47,73 s) oraz srebrny na 100 m ppł (15,60 s). Niespodziankę sprawiła Karolina Dul, która zajęła trzecie miejsce w skoku w dal wynikiem 4,85 m. (Karolina startowała również w biegu na dystansie 100 m - 13,89 s co jest jej rekordem życiowym).

Punktowane miejsca zajęli ponadto:
1.Dominika Musiał - 300 m ppł (53,00 s) - IV miejsce; 100 m ppł - (18,27 s) - X miejsce.
2.Mateusz Horyd - w dal - (5,69 m) V miejsce.
3.Wojciech Jardel - 2000 m - 6:19,44 min (rekord życiowy) - VI miejsce.
4.Kamil Piekarski - pchnięcie kulą (4 kg) - 12,44 m - VI miejsce; dysk (1 kg) - 37,46 m - VII miejsce.
5.Jakub Chędoszko - 110 m ppł - 18,29 s (rekord życiowy) - VIII miejsce.
6.Michał Miler - 1000 m - 2:58,28 min - rekord życiowy - VIII miejsce.

5.Jędrzej Huta 100 m - 13,12 s
6.Wojciech Perkowski: 300 m - 40,24 s (rekord życiowy)

Wskutek ulewy podczas zawodów przerwany został konkurs skoku wzwyż chłopców, który rozegrany zostanie w najbliższą sobotę
w Zielonej Górze. W konkursie startowało trzech naszych zawodników: Jakub Chędoszko, Mateusz Horyd oraz Michał Sługocki.

Ewelina Gibes oraz Tomasz Kołodziejski będą reprezentować nasz klub w nieoficjalnych mistrzostwach Polski młodzików,
które zostaną rozegrane w dniach 26-27.09.2009 r. w Zamościu.