Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9191
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lekcje sztuki rozpoczęte

Piątek, 9 sierpnia 2019, 12:20
Aktualizacja: Sobota, 10 sierpnia 2019, 9:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Lekcje sztuki rozpoczęte
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami pierwsze z czterech spotkań w ramach "Lekcji sztuki" organizowanych w Jeleniej Górze przez Fundację Ładne Historie przy współpracy z Otwartą Papiernią przy ul. Kilińskiego. Temat pierwszego wykładu to: "Promenada na południe: jak budować narrację o mieście... i nie zatonąć w danych".

„Lekcje Sztuki” to cykl spotkań z artystami, animatorami i kuratorami. Tematem jeleniogórskich wykładów będzie miasto. Czy to prawda, że kultura jest jednym z najważniejszych budulców miasta? Czy budynki i obiekty, które na co dzień uznajemy za bezużyteczne lub wręcz przestajemy je dostrzegać, można przywrócić do życia dzięki kulturze? Czy poprzez sztukę możemy wspólnie zmienić miasto, w którym żyjemy?

Spotkanie poprowadziła Anna Bil - senior product designer. Jak podkreślają organizatorzy, A. Bil w codziennej pracy dba, by projektowane produkty nie tylko spotkały się z miłością użytkowników, ale spełniały konkretny cel biznesowy. Entuzjastka Agile’a, pracy w Scrumie oraz usprawniania rzeczywistości. Od ponad 7 lat związana z Boldare, gdzie wraz z zespołem buduje produkty internetowe dla klientów z całego świata. Swoją wiedzą dzieli się ze studentami w Pracowni Publikacji Cyfrowych na katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Współpracuje z katowickim Medialabem. W chwilach wolnych podgląda prace wielkich mistrzów lub odpoczywa w out-door’rze.

W trakcie spotkania prowadząca opowiadała o przygotowaniach do projektu dotyczącego ulicy Kościuszki w Katowicach - jak zbierano dane, jak je weryfikowano, wybierano najważniejsze.

Sierpniowe spotkania ze sztuką odbywają się w czwartki - następne już 15.08 o godz. 18:00 w Otwartej Papiernii (ul. Kilińskiego 11). Kolejny temat to: Survival: przestrzenie odkryte na nowo, a prowadzącym będzie Michał Bieniek.

Fundacja Ładne Historie to organizacja pozarządowa powołana w wyniku wieloletniej współpracy niezrzeszonej grupy artystów, kuratorów, aktywistów i promotorów kultury. W naszych działaniach staramy się opowiadać historie wynikające z lokalnych, miejskich kontekstów, angażując w nie twórców i promotorów kultury z całej Polski. Nasza działalność polega na organizacji projektów artystycznych i społecznie zaangażowanych, wynikających z potrzeby edukacji i wzmacniania poziomu uczestnictwa w kulturze mieszkańców polskich miast. Projektując kolejne projekty Fundacji zakładamy, że przyczynią się one do poprawy dostępności, różnorodności i innowacyjności oferty kulturalnej w Polsce. Jesteśmy przekonani, że działania artystyczne oraz edukacja kulturalna mają na celu nie tylko integrowanie społeczności, ale również poprawę jakości jej funkcjonowania. Rozumiejąc je jako narzędzie możliwej, pozytywnej, społecznej zmiany, chcemy współtworzyć nowe zjawiska w młodej, polskiej kulturze.

Otwarta Papiernia to miejsce współdziałania, inkubator pomysłów, przestrzeń ekspozycyjna i warsztatowa w Jeleniej Górze. Otwarta Papiernia o miejsce spotkań, wspierania twórczych i refleksyjnych postaw wobec tego co wokół nas.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group