Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 7031
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Lekcja z technikiem kryminalistyki

Sobota, 5 grudnia 2009, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: KAM
REGION: Lekcja z technikiem kryminalistyki
Fot. ....
Dwie klasy o profilu policyjnym lubomierskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych spotkały się z technikiem kryminalistyki z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

W czasie spotkania technik kryminalistyki przybliżył uczniom swoją codzienną pracę opowiadał, na czym polega jego zadanie w policji i jakie techniki wykorzystują policjanci do zabezpieczenia wszelkich śladów na miejscu przestępstwa.

– Przyszli adepci policyjnego rzemiosła z zainteresowaniem przysłuchiwali się wypowiedziom funkcjonariuszy i przyglądali się zaprezentowanym eksponatom – mówi oficer prasowy KPP w Lwówku Śląskim Marek Madeksza
W czasie spotkania uczniowie sami mogli doświadczyć, w jaki sposób pobiera się ślady linii papilarnych, mogli dotknąć najróżniejsze przedmioty, które służą codziennej pracy technika kryminalistyki.

Policjanci z Lwówka bardzo często odwiedzają uczniów z klas o profilu policyjnym w Lubomierzu. Biorąc udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych szkolą w ten sposób swoich ewentualnych następców. Działania takie wynikają z porozumienia podpisanego z władzami szkoły, a komendantem Wojewódzkim Policji we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group