Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6593
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lekcja patriotyzmu – wystawa od czwartku

Wtorek, 6 września 2016, 7:03
Aktualizacja: Środa, 7 września 2016, 9:58
Autor: Red
Jelenia Góra: Lekcja patriotyzmu – wystawa od czwartku
Fot. Użyczone
Wernisaż wystawy fotograficznej "Lekcja patriotyzmu. W poszukiwaniu Rzeczypospolitej" autorstwa Jolanty Stopki połączona z prezentacją książki znanego dziennikarza Andrzeja Kępińskiego odbędzie się 8 września o godz. 17.00 w lokalu przy ul. 1 Maja 16/18 ( dawny Diverse) w Jeleniej Górze.

Wystawa „Lekcja patriotyzmu. W poszukiwaniu Rzeczypospolitej” to pokłosie Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego, w którym autorka wzięła udział. Rajd jest pielgrzymką do miejsc świętych dla Polaków i uświadamia wielomilionową skalę ludobójstwa dokonanego w XX wieku na narodach Rzeczypospolitej mieszkających dzisiaj w granicach Litwy, Białorusi, Ukrainy czy Rosji. Pokazuje też ogrom i skalę manipulacji propagandowych oraz kłamstw dokonywanych przez ludobójców, po to by zatrzeć ślady zbrodni i wymazać z naszej świadomości obraz Ojczyny.

Jest to pierwsza w Jeleniej Górze interaktywna wystawa multimedialna. W ciągu miesiąca, prócz wystawy fotograficznej, organizatorzy zapraszają na pokazy filmów, prelekcje ciekawych ludzi, występy poetów i popołudniowe spotkania z muzyką. Każdy dzień będzie inny.

Ekspozycja będzie czynna do 27 września.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group