Zalogowanych: 4

Jelenia Góra: Lekcja od Widzewa

Sobota, 26 stycznia 2019, 21:08
Aktualizacja: 21:11
Juniorki starsze Wichosia Jelenia Góra po raz drugi w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski, którego są gospodyniami – rozczarowały swoich kibiców. W sobotnim starciu z Widzewem Łódź zdecydowanie uległy rywalkom, które o możliwości grania w tej fazie rozgrywek dowiedziały się dzień przed turniejem.

W meczu dwóch najlepszych zespołów imprezy rozgrywanej w Jeleniej Górze Enea AZS Poznań pokonała Wisłę Kraków 79:46 i z dwoma zwycięstwami na koncie zdecydowanie odbiega poziomem od pozostałych zespołów. Niestety, w sensie negatywnym od rywalek odbiegają też jeleniogórzanki, które po porażce na inaugurację z Wisłą (36:64), w sobotę przegrały z łodziankami 48:80. O wysokiej porażce zadecydowała słaba druga połowa, bowiem do przerwy Wichoś przegrywał tylko 26:35.

KS Wichoś Jelenia Góra - Widzew Łódź 48:80 (17:23, 9:12, 12:20, 10:25)
Wichoś: Lorenz 14, Stefan 10, Prokop 8, Gałka 6, Hałubek 4, Karaś 2, Kwietoń 2, Rybkiewicz 2.
Widzew: Stępień 14, Matras 13, Kudelska 10, Owczarek 9, Gzinka 9, Wybraniec 7, Rzeźnik 6, Kowalska 5, Ozga 4, Pawłowska 3, Dżochowska.

W ostatnim dniu rywalizacji KS Wichoś podejmie AZS Poznań (godz. 11:00), a Wisła zmierzy się z Widzewem (godz. 13:30). Mecze rozgrywane są w hali przy ul. Sudeckiej - wstęp bezpłatny.