Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4744
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lekarz bez barier na spotkaniu SIW

Sobota, 1 stycznia 2022, 6:05
Autor: Agata Deja
Jelenia Góra: Lekarz bez barier na spotkaniu SIW
Fot. Archiwum KSON
W ostatni wtorek (28.12) starego roku spotkali się na swoim comiesięcznym zebraniu członkowie SIW. Dzień rozjaśnił wspomnieniami afrykańskiego ciepła gość spotkania “lekarz bez barier” dr Krzysztof Fujak, który opowiadał o swojej podróży misyjnej do Tanzanii, leżącej w Północno wschodnia część Afryki, gdzie w miejscowości Maganzo znajduje się misja stworzona przez zakon sióstr elżbietanek, w której pracuje zakonnica z pobliskiego Mirska.

Siostry Elżbietanki zbudowały tam mały szpitalik i przedszkole, które były przez krótki czas domem dla gości z Jeleniej Góry.

Zawieźliśmy tam dużo leków i wyposażenia szpitalnego - mówi Krzysztof Fujak- zamontowaliśmy i uruchomiliśmy pochodzący z darów aparat do roentgena, ale jak trzeba było to i malowaliśmy pomieszczenia. Wyprawę do Tanzanii zorganizowaliśmy za własne pieniądze i można powiedzieć, że jest to stały most pomocy pomiędzy medycznym środowiskiem Jeleniej Góry a misją sióstr elżbietanek w Tanzanii.

Spotkanie było wartkie, ciekawie przedstawione i ilustrowane pięknymi fotkami, i trwało ponad godzinę, a dr Fujak już został zaproszony na następne spotkanie w Nowym Roku, na opowieści o Greckiej wyspie, na której żyje się średnio ponad 100 lat.

Spotkanie transmitowane było poprzez platformę zoom do stałych uczestników naszych wtorkowych warsztatów - mówi Mirosława Jośko, wiceprezes - a na koniec omówiliśmy plany Stowarzyszenia na przyszły rok. Będą to wycieczki krajowe i zagraniczne, spotkania na Jaśkowej Polanie przy grillu i gitarze, rozmowy o zdrowiu, a także tradycyjne już loty nad Jelenią Górą przy współpracy z jeleniogórskim aeroklubem.

Twoja reakcja na artykuł?

11
85%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1020
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group