Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5204
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Legnica najlepsza wśród dziewczynek

Niedziela, 14 maja 2017, 20:27
Aktualizacja: 20:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Legnica najlepsza wśród dziewczynek
Fot. Tomek Raczyński
Młode piłkarki ręczne zakończyły sezon na Dolnym Śląsku. Na zakończenie turnieju rozgrywanego w hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze złote medale otrzymały bezkonkurencyjne szczypiornistki z Legnicy, które w stolicy Karkonoszy również zaprezentowały się najlepiej.

W ostatni turniejowy weekend (rozgrywki w tej kategorii wiekowej są prowadzone poprzez miniturnieje) gospodarzami były KPR Kobierzyce i KPR MOS Jelenia Góra. Rywalizację w stolicy Karkonoszy – podobnie w pozostałych meczach sezonu – wygrała EUCO-UKS Dziewiątka Legnica.

Dziewczynki z Jeleniej Góry, które trenują pod okiem Marty Oreszczuk, zajęły ostatecznie piąte miejsce na Dolnym Śląsku (na 8 zespołów), ale w tej kategorii wiekowej nie wyniki są najważniejsze, a nauka gry w piłkę ręczną. - Miałyśmy szansę na medal, ale przegrałyśmy niefortunnie dwa mecze z Dzierżoniowem – powiedziała Marta Oreszczuk, która jest zadowolona z widocznego postępu dziewcząt. - Mamy dużo nowych dziewczyn, grają u nas 12- i 11-latki – dodała trenerka.

Część dziewczynek trafi w przyszłym sezonie do kategorii młodziczek. W czołówce klasyfikacji strzelczyń zakończonego sezonu jest Marcelina Kulas, która ma ogromny potencjał, ale również pozostałe zawodniczki z pewnością pójdą w ślady starszych koleżanek, które z czasem jako wychowanki trafiły do pierwszego zespołu.

Rozgrywki wygrała Dziewiątka Legnica, która zgromadziła komplet 14 zwycięstw. - Dziewczynki są w klasie sportowej o profilu piłki ręcznej, dodatkowo mają zajęcia w klubie trzy razy w tygodniu – powiedziała trenerka Mistrzyń Dolnego Śląska. - To wyjątkowy rocznik, dzieci i rodzice żyją piłką ręczną i nasze dziewczynki są też mistrzyniami województwa szkół podstawowych – w czerwcu jedziemy na mistrzostwa Polski w Głuchołazach – dodała Halina Szwedyk.

Wyniki i tabela rozgrywek na stronie: http://dzpr.eu/wp-content/uploads/2017/04/d_dzk_2016_2017.pdf

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group