Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 7125
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Legalne piwko w pociągu

Czwartek, 14 lutego 2008, 8:17
Aktualizacja: 8:20
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Legalne piwko w pociągu
Fot. Archiwum
Zostanie zniesiony zakaz spożywania procentowych napitków i trunków w wagonach oraz na dworcach kolejowych? Tak chcą parlamentarzyści.

Pisze o tym Polska Gazeta Wrocławska. – Ograniczenia dotyczyłyby wyłącznie wysokoprocentowych trunków - ponad 18-procentowy alkohol można byłoby zamówić tylko do posiłku. Za to bez ograniczeń byłoby sprzedawane piwo (do 5,5 proc.) w wagonach barowych, restauracyjnych, sypialnych i kuszetkach – czytamy.

Teraz wypicie piwa w wagonie traktowane jest jak wykroczenie. Pasażerowie spragnieni chmielowego napitku i tak łamią przepisy i potajemnie przed konduktorem wysączają zawartość puszek. Zakaz i tak był i jest fikcją. Małe jasne można kupić w wagonie barowym płacąc dwa razy więcej niż w sklepach. Istnieją także „zaopatrzeniowcy”, którzy na większych stacjach, gdzie pociąg zatrzymuje się na dłużej, krążą po przedziałach oferując „browarek” po odpowiednio wysokiej cenie. Starsi pasażerowie pamiętają czasy, kiedy w polskich wagonach WARS w menu były także mocne alkohole.

To już historia. To, co przeszkadzało polskim ustawodawcom, zupełnie nie raziło Czechów. Tam wciąż w restauracjach dworcowych i wagonach restauracyjnych można napić się piwa i beherowki bez obawy, że zapłaci się za to mandat.

Podobnie ma być znów w Polsce. Choć nie wszyscy zapytani przez PGWr są jednomyślnie za zniesieniem zakazu. Jeden z kolejarzy mówi, że należy z tym uważać. - Tu nie chodzi o ideologię, ale o bezpieczeństwo pasażerów. Jeśli pozwolimy na picie wódki, nie będziemy mieli gwarancji, że w pociągach będzie spokojnie – czytamy. Z kolei Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych jest zdania, że zakaz trzeba utrzymać, bo nie każdy pasażer życzy sobie podróży z „pociągającymi” współpodróżnymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group