Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 3521
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Legalna ściąga w sieci

Sobota, 15 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 15 września 2007, 9:46
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Legalna ściąga w sieci
Fot. Archiwum
Od poniedziałku lektury szkolne w zasobach Internetu.

Jak informuje sobotnie Życie Warszawy w poniedziałek rusza portal Wolnelektury.pl
Uczniowie za darmo ściągną z niego książkę na telefon komórkowy lub dysk. Księgarnie mogą stracić klientów. Różnie pomysł oceniają nauczyciele. Uczniowie skorzystają z niego na pewno.

Jak donosi gazeta w tworzeniu portalu pomaga Biblioteka Narodowa, która dostarcza teksty. Te w oryginale będą udostępniane na stronie. Nad tekstami znanych autorów pracują też nauczyciele i pracownicy Instytutu Badań Literackich. Tworzą także omówienia lektur, czyli tzw. bryki.

Twórcy portalu zapewniają, że omówienia książek tam zawarte bez kłopotu mogą być cytowane w uczniowskich wypracowaniach. Swój wkład w powstanie przedsięwzięcia mają także pedagodzy, którzy stworzą koszyk z polecanymi przez siebie lekturami.

Ale nie wszyscy poloniści są entuzjastami tego rozwiązania. – Wiadamo, że młodzież często bezczelnie ściąga wszystko z Internetu, gdzie są gotowe prace. Taki portal raczej nie zmobilizuje ich do samodzielnej nauki – mówi Marzena Tomaszewska.
Z kolei Piotr Michaś uważa, że portal będzie cenną pomocą naukową, gdyż opracowania są dziełem wybitnych badaczy literatury, a nie przypadkowych ludzi – jak to się dzieje, na przykład, w innych dostępnych w sieci zasobach dotyczących szkolnych lektur.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group