Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7714
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ledwie Dycha – II edycja RunExtreme

Niedziela, 15 listopada 2015, 13:01
Aktualizacja: 13:07
Autor: Tomek Ciepliński
Region: Ledwie Dycha – II edycja RunExtreme
Fot. Tomek Ciepliński (wertykalnakotlina.wordpress.com)
rzy hangarze na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim wczoraj (14.11) zamiast szybowników i pilotów było ponad 148 biegaczy. Nastrój napięcia potęgowało odliczanie kolejnych minut do startu. W końcu wybiła 11.00. Zgodnie z terminologią właściwą Górze Szybowcowej – lecimy!

Trasa jest bardzo malownicza – prowadzi lasami w kierunku wsi Płoszczyna. Następnie podbieg pod wyglądająca na wulkan Górę Stromiec (wulkanem nie jest, a na szczycie można zobaczyć sudecki ewenement geologiczny – piaskowcowe skały i jaskinie).

- Asfaltem docieramy na szczyt Szybowcowej. Za nami 7 km. Potem szybki zbieg na wschód przez lasy i wracamy na szutrową drogę w stronę Jeżowa. Ostatecznie lądujemy u podnóża morderczego 1 kilometrowego podbiegu, który okazał się dla jednych gwoździem programu, a dla innych gwoździem do trumny. Meta zlokalizowana przy hangarze jest przez wszystkich startujących przekraczana z prawdziwą ulgą! – relacjonują uczestnicy biegu. - Wrażenia poza przyspieszonym oddechem i walącym sercem, potęgują dodatkowo piękne widoki na Kotlinę Jeleniogórską i Góry Kaczawskie. Organizator mimo późnego terminu wstrzelił się idealnie w pogodę. Trasa wymagająca, w kilku miejscach sprawiła problemy orientacyjne, mimo wcześniejszego omówienia na odprawie. Na pewno przydałaby się dokładna mapa biegu – dodają.

Frekwencja imprezy rośnie z każdą kolejną edycją co dobrze rokuje na przyszłość. Szczególnie dużo biegaczy przyjechało m.in. ze Strzegomia, ale też z Żar, Lubawki, Wałbrzycha, Świeradowa Zdroju czy Sobótki. Niestety mimo kapitalnej lokalizacji, zawodników z Jeleniej Góry było niewielu. Bieg wygrał Holly Piotr z Wałbrzycha z czasem 43:04, a wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Mysłek z Jeleniej Góry 58:18. Dzięki zawodnikowi z Trutnova Pavlowi Brydlowi, który zajął II miejsce, zawody uzyskały status imprezy międzynarodowej.

Wyniki:
OPEN:
1. Holly Piotr (Wałbrzych) – 43:04
2. Brydl Pavel (Trutnov) – 43.12
3. Waloszczyk Bartłomiej (10Bkpanc Świętoszów) – 45:09

OPEN KOBIETY:
1. Mysłek Anna (Jelenia Góra) – 58:18
2. Szymańska Brygida (Strzegomska Dwunastka) – 1:00:03
3. Łabuda Dominika (Kamienna Góra) – 1:00:38

Pełne wyniki: http://super-sport.com.pl/wyniki/wyniki-2015/571-runextreme-ledwie-dycha-edycja-jesienna-wyniki.html

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group