Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 1700
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Leczenie po japońsku

Wiadomości: Dolny Śląsk
Poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 0:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Kinesiotaping to oryginalna japońska metoda terapeutyczna wykorzystująca do leczenia pacjentów specjalne taśmy stworzone przez dr Kenzo Kaze.

Pionierem w zastosowaniu tej metody w Polsce jest prof. Zbigniew Śliwiński z ośrodka rehabilitacji w Zgorzelcu. Specjalne taśmy są wierną kopią ludzkiej skóry. – Odpowiednio zaaplikowane normalizują napięcia mięśniowe, przyspieszają krążenie limfy, stabilizują stawy. Działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Zastosowane u sportowców poprawiają ich osiągniecia.

Prof. Śliwiński jako jeden z dwóch Polaków weźmie udział w konferencji poświęconej kinesiotapingowi organizowanej w tym tygodniu w Tokio. Plastry pomagają zarówno dorosłym jak i dzieciom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~pacjentka z jg 10-04-2006 17:14
metoda naklejania japońskich pasków na bolesnych mięśniach jest naprawdę skuteczna, sprawdziłam ją na sobie, połączenie jej z innymi zabiegami przynosi człowiekowi ulgę, przy tym dobry klimat leczenia stworzony przez p. prof. Z.Śliwińskiego oraz jego zespół!
~żyd.żyd. 10-04-2006 22:19
najlepsze wyniki to samoleczenie.Lekarze będą bez pracy.
~mama Ani R. 9-04-2007 20:25
Myśle, ze nie są one bez znaczenia dla poprawy samopoczucia i zdrowia pacjenta, jednak nawazniejsze jest to co robią rehabilitanci na oddziale, a robią bardzo wiele.Dziękuję Im za to.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group