Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 9623
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Leczenie małoinwazyjne dyskopatii odcinka szyjnego kregosłupa

Poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 10:16
Aktualizacja: Wtorek, 10 września 2013, 20:52
Autor: KCM Clinic SA
Jelenia Góra: Leczenie małoinwazyjne dyskopatii odcinka szyjnego kregosłupa
Fot. KCM Clinic SA
Od 2012 roku w KCM Clinic działa Ośrodek Małoinwazyjnej Neurochirurgii Kręgosłupa, pod kierownictwem docenta n. med. Stanisława Kwieka, adiunkta Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

Szpital KCM jest wyposażony wszechstronnie w najnowocześniejszą aparaturę i narzędzia do małoinwazyjnej endoskopowej chirurgii kręgosłupa. Zabieg te umożliwiają Pacjentom szybki powrót do zdrowia orazi gwarantują minimalizację ewentualnych powikłań. Leczenie zabiegowe skojarzone jest w KCM z rehabilitacją i fizykoterapią, Specjalistyczną rehabilitacją w schorzeniach kręgosłupa kieruje dr n. med. Krzysztof Suszyński, kierownik Katedry Fizjoterapii w Katowicach .
Doc. Kwiek jest jednym z najbardziej doświadczonych operatorów w małoinwazyjnej neurochirurgii endoskopowej nie tylko w Polsce, ale i w Europie, stąd tez pacjenci przyjeżdżają do KCM Clinic z różnych zakątków Polski jak i z zagranicy.
Do dnia dzisiejszego w KCM zostało wykonanych ponad 440 zabiegów neurochirurgicznych.

Jedną z metod małoinwazyjnego leczenia zabiegowego dyskopatii w odcinku szyjnym kręgosłupa przeprowadzanych w KCM Clinic jest discectomia metodą koblacji.

Na czym polega metoda koblacji stosowana w leczeniu dyskopatii w odcinku szyjnym kręgosłupa?
Polega ona na tym, w obręb dysku i wypukliny (protruzji dysku) wprowadza się prowadnicę (igłę), a poprzez nią elektrodę która wytwarza plazmę o temperaturze 40 około st.C. Plazmą tą wykonywana jest waporyzacja (odparowanie) części jądra miażdżystego dysku i wypukliny. Działanie takie powoduje zmniejszenie ciśnienia panującego wewnątrz chorego dysku i wypukliny, a także zmniejszenie ich objętości.

Jakie efekty można uzyskać takim zabiegiem?
Uzyskujemy zwykle 2 zasadnicze cele takiej operacji: 1. ustąpienie lub zmniejszenie objawów dyskopatii szyjnej którymi są zwykle: ból okolicy karku i kończyn górnych, drętwienia i parestezje, a także osłabienie siły mięśniowej jednej lub obu kończyn górnych, 2. zatrzymanie procesu chorobowego dysku po to by w następnym etapie choroby nie doszło do pęknięcia pierścienia włóknistego dysku i wytworzenia się przepukliny, co mogłoby spowodować np. ucisk rdzenia kręgowego i deficyty neurologiczne w postaci niedowładów kończyn dolnych zaburzeń funkcji zwieraczy i innych. Bardzo ważne dla chorego jest to że zabieg ren można wykonać jednoczasowo na kilku (np. 3-5) dyskach szyjnych w przypadkach gdy chory cierpi na dyskopatię wielopoziomową.
Czy wszystkie stany dyskopatii szyjnej można leczyć tą metodą?
Metoda ta jest efektywna najbardziej na wstępnym i średnim etapie zaawansowania dyskopatii, czyli wówczas gdy nie doszło jeszcze do wytworzenia się przepukliny czyli „wypadnięcia” dysku.
Jak długo trwa operacja, kiedy pacjent może opuścić szpital, kiedy pacjent może wrócić do pracy?
Zabieg trwa ok. 30 – 60 min. w zależności od ilości poziomów – czyli ilości dysków szyjnych u danego pacjenta które leczymy. Na drugi dzień pacjent może wrócić do domu, do pracy zwykle wraca po 2-4 tygodniach.
Jakie powikłania mogą wystąpić w trakcie zabiegu koblacji szyjnej?
Jak do tej pory na szczęście nie mięliśmy powikłań. Na kilkaset operacji które wykonałem tą metodą miałem 2 powikłania infekcyjne – leczone antybiotykiem dożylnie.

Jakie inne małoinwazyjne operacje kręgosłupa można wykonywać w KCM Clinic?
Można wykonywać wszystkie operacje, zarówno odcinka lędźwiowego, piersiowego jaki i szyjnego kręgosłupa.
Jakie inne małoinwazyjne metody leczenia schorzeń kręgosłupa są stosowane w KCM w Jeleniej Górze?
Przeprowadzamy również inne endoskopowe zabiegi: Wewnątrzdyskowa Terapia Elektrotermiczna (IDET – Intradiscal Elektrothermal Therapy), Termiczna Plastyka Pierścienia włóknistego (Thermal Anuloplasty), Przezskórna Nukleoplastyka Metodą Koblacji (Percutaneous Coblation Nucleoplasty). Dyskopatia szyjna, dyskopatia lędźwiowa, Wertebroplastyka, Zabieg dynamicznej stabilizacji kręgosłupa.

Odnośnie kwalifikacji do zabiegu, organizacji leczenia oraz we wszelkich pytaniach związanych z chirurgią kręgosłupa: Kontakt tel. +48 533 898 007 , e mail: neurochirurgia@kcmclinic.pl

KCM Clinic S.A.
ul. Bankowa 5-7,
58-500 Jelenia Góra

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
868
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Aktualności
Wina na Placu Ratuszowym
 
Aktualności
Motyle w Sobieszowie
 
Aktualności
Przejazd ekspresówką jeszcze w wakacje
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group