Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5716
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lechia Piechowice celuje w maratony

Wiadomości: Piechowice
Sobota, 16 maja 2009, 0:03
Aktualizacja: Sobota, 16 maja 2009, 17:33
Autor: ahawer/Mar
Fot. Mar
W miniony weekend w hotelu Las odbyła się prezentacja nowego składu grupy rowerowej KS Lechia Piechowice i uroczyste otwarcie sezonu sportowego.

Zawodnicy KS Lechia wrócili właśnie ze zgrupowania w hiszpańskiej miejscowości Calpe na wybrzeżu Costa Blanca, gdzie panują znakomite warunki do treningów - w ciągu dnia temperatura oscyluje wokół 20 st. C.
- Okolice Calpe są rajem dla cyklistów, a kolarski trening urozmaica pagórkowate i górzyste ukształtowanie terenu – mówi Jacek Kamiński, prezes klubu.
Płaskie i kręte trasy prowadziły tylko wzdłuż wybrzeża.
- Treningi rozpoczynały się codziennie przed południem i trwały ok. czterech-pięciu godzin – dodaje trener Michał Krawczyk.

Na zgrupowaniu przebywało kilkunastu zawodników, którzy wyjazd zaplanowali w ramach cyklu przygotowań przed sezonem.
- Planujemy startować w większości polskich wyścigów MTB. Mierzymy w podium klasyfikacji generalnej – mówi Adam Drahan, jeden z zawodników.
Drużyna nastawia się głównie na starty w cyklu Powerade MTB Marathon oraz Mio Fujifilm Bike Maraton.

Jacek Kamiński, trener Lechii z nadzieją patrzy w przyszłość:

- W tym roku nasza grupa jest inna niż w ubiegłym sezonie. Mieliśmy grupę zawodową i kilku młodzików. W tym roku nie mamy już grupy zawodowej, natomiast poszerzyliśmy skład grupy młodzieżowej o wybijających się zawodników ze Śląska i Dolnego Śląska. Nastawiamy się na starty w Polsce, głównie będzie to Bike Maraton i Polride Maraton. To są największe zawody rowerowe oraz w Mistrzostwach Polski i wyścigach szosowych Langa. Naszym szczególnym nabytkiem jest jedyna dziewczyna w zespole, czyli Ola Rokita, która od kilku lat mieszka w USA i tam startuje, ale też przyjeżdża do nas na zawody. Wyszukał ją Marek Galiński i namówił do startów w Piechowicach. Wyczynowo startuje drugi rok i ma szanse szybko wejść do czołówki polskiej oraz światowej. Wiele spodziewamy się też po Adamie Drahanie, który już ma sporo sukcesów na swoim koncie. Koszty startów zawodników pokrywa klub, mamy też sponsorów, ale znaczącymi sponsorami są rodzice zawodników. – powiedział szkoleniowiec piechowickiego zespołu.

Sekcja kolarska MTB przy Klubie Sportowym Lechia Piechowice istnieje od dwóch lat. Skupia ok. 20 zawodników, którzy startują w krajowych maratonach.
W ubiegłym roku przy klubie działała sekcja zawodowa JBG2 APC Presmet, w której jeździł Marek Galiński i bracia Adrian i Piotr Brzózka. w tym roku sekcja zawodowa odłączyła się i Lechia Piechowice posiada tylko sekcję amatorską, która została wzmocniona młodymi i zdolnymi zawodnikami.
Trenerem jest Michał Krawczyk - były szkoleniowiec kadry narodowej oraz grup zawodowych (m.in. CCC, JBG2). Sponsorami teamu są: firma Polsport z Częstochowy - dystrybutor rowerów Jamis, Quest - producent odzieży sportowej z Jeleniej Góry, Wepa - fabryka papieru z Piechowic, Hotel Las, APC Presmet, firma Metal z Piechowic, oraz Galiński Bike School - szkoła kolarstwa górskiego, a także kilka innych firm.

W tym sezonie barwy klubu Lechia Piechowice będą reprezentować zawodnicy licencjonowani:

Ola Rokita - 1 m. w Bike Maratonie Mio Fujifilm Świeradów-Zdrój 2008
Adam Drahan - 2 m. w klas. generalnej Skoda Grand Prix MTB 2007
Tomasz Starzyk - 1 m. w II edycji Bank BPH Grand Prix Bielawa 2008
Jakub Danielski - 1 m. w klas. generalnej Bike Maraton 2007
Artur Miazga - drużynowy akademicki mistrz Polski MTB 2008
Marcin Jabłoński - 6 m. w maratonie MTB w Zdzieszowicach 2008
Kacper Kozioł - 1 m. w klas. generalnej Mio Fujifilm Bike Maraton 2008
Michał Grynienko
Sebastian Wolny
Krzysztof Baran

Pozostali zawodnicy w drużynie:
Ewa Włoszczowska
Ewa Szmel
Anna Kamińska
Iza Daniło
Jakub Potkański
Norbert Potkański
Grzegorz Paluszkiewicz
Mariusz Junik
Daniel Potkański
Jacek Kamiński
Przemysław Niedbalski
Marek Mazur
Cezary Zahorski
Bogdan Sieniuć
Eugeniusz Czech
Janusz Pietrzykowski
Krzysztof Zalewski
Mariusz Przybycień
Dawid Fligier
Łukasz Frys

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~kibic 16-05-2009 10:22
Michał Krawczyk szkoleniowiec kadry??? nie piszcie bzdur. cała kadra MTB jest prowadzona od lat przez Piątka a na szosie sa selekcjonerzy Kosmala, Wadecki, Spruch
~Zbigniew Leszek 16-05-2009 12:18
Jacek sukcesów w sezonie 2009 - i życzę również aby Twój klub był magnesem dla najzdolniejszych zawodników z naszego regionu.
~qba 16-05-2009 13:56
hmm troche nieaktualne macie informacje...
~~~ 16-05-2009 16:45
no a obecnosc w zawodowej grupie Ani Szafraniec to umknela uwadze Pani Redaktor?
~:D 16-05-2009 16:48
bazi bazi xD
~kibic 16-05-2009 22:22
Hmm artykuł nie dość ze sklejony z wcześniejszych to do tego zawiera klika rażących błedów, pierwszy z brzegu to to, że grupa już jest dwa miesiące po powrocie z Calpe. Ale jakby nie było grupa silna i juz wiele osiągnęła :) Powodzenia w dalszej części sezonu :)
~kusia 17-05-2009 20:45
ehh kto pisze takie artykuly...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group