Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3764
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lecą sople, niosą kalectwo

Poniedziałek, 22 lutego 2010, 13:48
Aktualizacja: 17:18
Autor: Angela
Piętnastolatek ze stłuczonym barkiem i złamanym śródstopiem trafił do szpitala po tym, jak w miniony piątek w Karpaczu spadła na niego bryła lodu z jednej z posesji. Dzień później sople spadły też dziecko przy ulicy Bankowej oraz na samochód przy ulicy Nowowiejskiej 27. Policja i straż miejska ustalają czy winę za te zdarzenia ponoszą właściciele lub zarządcy nieruchomości.

Do poważnego wypadku z powodu lecących z dachów sopli lodu doszło w miniony piątek przy ulicy Konstytucji 3 Maja w Karpaczu około godziny 14.30. Ich ofiarą padł nastolatek z Sieradza, który nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności przechodził chodnikiem obok budynku, z którego dachu spadła bryła lodu.

Chłopak trafił do szpitala. Okazało się, że ma stłuczony bark oraz złamane śródstopie. Zarządcą nieruchomości, z której spadł lód, jest Zakład Usług Komunalnych.
– Obecnie policjanci prowadzą postępowanie w kierunku narażenia nastolatka przez zarządcę nieruchomości na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia – mówi Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

W minioną sobotę natomiast bryła lodu spadła tuż obok dziecka przechodzącego z rodzicem chodnikiem ulicy Bankowej. Tragedii zapobiegł ojciec, który w porę zauważył lecące z dachu niebezpieczeństwo i odsunął dziecko. Dzięki temu zostało tylko muśnięte lodem i nie doznało poważniejszych obrażeń. Ze stłuczeniami trafiło jednak do szpitala.

Zmrożony śnieg spadł też przy ulicy Nowowiejskiej 27, gdzie uszkodził samochód, który stał nieopodal budynku. Za narażenie ludzi na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia zarządcom budynków grozi do trzech lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group