Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8830
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Łazankowa jak z baśni

Czwartek, 21 grudnia 2006, 0:00
Autor: Daria
Jelenia Góra: Łazankowa jak z baśni
Fot. Daria
Adaptacja sceniczna dzieła Carla Collodiego „Pinokio” w wykonaniu Krystyny Dmochowskiej atrakcją dla dzieci z Przedszkola nr 19. Najmłodsi byli nie tylko widzami, ale i aktywnymi uczestnikami spektaklu.

Warsztaty teatralne prowadzone przez K. Dmochowską – popularną aktorkę Teatru im. C.K. Norwida, znaną także jako Łazankowa z serialu telewizyjnego „Pierwsza miłość” – są bardzo lubiane przez przedszkolaków.

– Przedstawienia prowadzone są w taki sposób, żeby dzieci były nie tylko biernymi obserwatorami, lecz także aktywnie uczestniczyły w sztuce – opowiada K. Dmochowska.

Pani Krystyna od kilku lat prowadzi Teatr Klasyka i popularyzuje wśród dzieci zarówno same spektakle, jak i sztukę bycia aktorem. W repertuarze ma kilka bajek i scenicznych adaptacji dziecięcej i młodzieżowej klasyki, między innymi: „Koziołka Matołka”, „Małego Księcia”, „Plastusiowy pamiętnik” czy „Fizię Pończoszarkę”.

„Pinokio” był wielkim wydarzeniem w życiu przedszkolaków. Przygody bohaterów przeżyły bardzo emocjonalnie.
– Byłem dyrektorem cyrku – opowiada sześcioletni Damian. – Musiałem kichnąć trzy razy. Wtedy dyrektor staje się dobry i wszystkim rozdaje złote dukaty. Tak kichałem, że aż mi czapka spadła. Pani powiedziała, że dobrze grałem swoja rolę – dodaje rozradowany chłopiec.

Dzieci świetnie się bawiły. Było sporo śmiechu. Przedszkolaki bardzo bały się o los Pinokia, ale jak to w bajkach bywa, wszystko skończyło się szczęśliwie.

Występ Krystyny Dmochowskiej przedszkolaki nagrodziły gromkimi brawami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group