Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 7310
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ławeczka i Kontrabasista na koniec lata w JCK

Środa, 11 września 2019, 10:03
Aktualizacja: Czwartek, 12 września 2019, 15:55
Autor: Organizator
Jelenia Góra: Ławeczka i Kontrabasista na koniec lata w JCK
Fot. Archiwum Teatru
Jeleniogórski Teatr „Maska” zaprasza widzów na dwa świetne spektakle. 20 września o godz. 19.00 w Sali Novej Jeleniogórskim Centrum Kultury będzie można zobaczyć „Ławeczkę”, a dzień później (21.09) o godz. 18.00 utytułowany monodram „Kontrabasista”. Bilety po 35 zł.

ŁAWECZKA – Aleksander Gelman

Kultowy spektakl rozsławiony przez J.Gajosa i J. Żółkowską tym razem w wykonaniu aktorów teatru MASKA.
Reżyseria: Krzysztof Pulkowski; występują: ONA – HONORATA MAGDECZKO – CAPOTE i ON – KRZYSZTOF ROGACEWICZ; choreografia: Israel Plasencja; muzyka: Maksymilian Rogacewicz.

O czym jest nasz spektakl? O Was i o Nas, o Kobietach i Mężczyznach… O tym co nas zazwyczaj dzieli, ale też o tym co czasami łączy… Tak, łączy. W tym spektaklu jest śmiesznie i strasznie. Nie ma w nim nudy, wymądrzania się. Jest akcja, pasja, ruch, dynamika, nawał punktów zwrotnych i radość życia… prowadzona w rytmie tanga, bowiem tango jest kanwą naszej opowieści o Kobiecie i Mężczyźnie, o walczących i przenikających się światach, o nas jakimi jesteśmy, bywamy dla siebie: okrutni i przyjacielscy, wrodzy i opiekuńczy, cyniczni i rozczulający… Często groteskowi… czyż nie?
Spektakl można określić również jako muzyczny, ponieważ wypełnia go od początku do końca muzyka - tango - specjalnie skomponowana do przedstawienia.

= KONTRABASISTA - Patrick Süskind

Reżyseria: Krzysztof Pulkowski, w roli tytułowej: Krzysztof Rogacewicz

To słynny spektakl oklaskiwany i nagradzany na wielu scenach świata od Nowego Jorku po Moskwę.
Spektakl o nas wszystkich i o każdym z osobna. Bohater – muzyk - toczy wewnętrzną walkę o swoje miejsce w hierarchii zawodowej, jak i uczuciowej. Śmiech, smutek, radość i nienawiść przenikają się w trakcie spektaklu i nie pozostawiają widza obojętnym wobec toczącej się wewnętrznej „walki” bohatera.

Krzysztof Rogacewicz z „Kontrabasistą” został tym razem zaproszony 14 września do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Monodramu "SAM NA JAVISKU" w Trenczynie na Słowacji.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group