Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7055
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

ŚWIDNICA: Laury za siódme miejsce

Czwartek, 20 maja 2010, 16:07
Aktualizacja: 23:02
Autor: KO
ŚWIDNICA: Laury za siódme miejsce
Fot. Wiktor Bąkiewicz
– Jelenia Góra jest jednym z liderów w pozyskiwaniu funduszy unijnych – powiedział wczoraj wieczorem Marek Obrębalski odbierając w Świdnicy nagrodę od tygodnika „Newsweek Polska”.

Redakcja tego pisma wyłoniła piętnastu najlepszych prezydentów polskich miast, numerem jeden jest Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. Obrębalski ma numer siedem.
„Newsweek” Jelenią Górę nazywa „Stolicą Sudetów”. Prezydent Obrębalski przez jego redaktorów został doceniony za to, że stara się z miasta zrobić kurort na europejską miarę. Tygodnik zauważa, że w tym roku Jelenia Góra wyda 170,5 mln zł na obwodnicę, teatr i park zdrojowy.

Rozstrzygnięcie Rankingu N15 to tylko jedna z imprez podczas trwającego od wczoraj Kongresu Regionów. Do Świdnicy zjechali się samorządowcy z całej Polski. Gości jest ponad tysiąc. Podczas sesji plenarnej na temat dwudziestolecia samorządu o historii samorządności w Polsce opowiedzieli profesor Michał Kulesza i profesor Jerzy Regulski.

Wspólnie z politykami podsumowali ten czas. Od rana trwają panele dyskusyjne – prezentacje i rozmowy toczą się w dziesięciu salach jednocześnie. Do piątkowego wieczoru tych paneli ma odbyć się osiemdziesiąt. Dyskusje koncentrują się wokół trzech kluczowych zagadnień: samorząd, inwestycje i rozwój.

Poza panelami zaplanowane są dwie sesje plenarne: „Specjalne Strefy Ekonomiczne - bilans piętnastu lat istnienia. Udane połączenie potrzeb inwestorów z potrzebami poszczególnych regionów” (zaproszeni do udziału w niej zostali m.in. minister Aleksander Grad i doradca wicepremiera w gabinecie politycznym ministra gospodarki Klemens Ścierski) oraz „Upartyjnienie samorządu - nieszkodliwy mit, szkodliwa rzeczywistość” (zaproszeni zostali m.in.: prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, prezydent Poznania Ryszard Grobelny oraz prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group