Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 7174
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Laury za Ducha Gór

Niedziela, 26 czerwca 2022, 5:58
Autor: WAC
Jelenia Góra: Laury za Ducha Gór
Fot. WAC
Wczoraj (25,06) w czytelni Jeleniogórskiego Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej "Książnica Karkonoska" odbyło się wręczenie nagród laureatom XII. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Duch Gór i jego bajkowi przyjaciele z trzech krajów".

Organizatorem konkursu były biblioteki z Jeleniej Góry, Liberca oraz Zittau. Wpłynęło 581 prac, najwięcej z Czech. Dzieła młodych artystów z pięciu kategorii wiekowych zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi oraz w różnej formie. Były rysunki, obrazy, ale także puzzle, książka, gry, prace z koralików, wyklejanki, grafika komputerowa oraz ceramika. Przyznano ogółem 41 nagród.

Ten konkurs łączy trzy kraje – mówi dyrektor Książnicy Karkonoskiej Marcin Zawiła. - Wspólnym tematem prac jest Duch Gór i jego przyjaciele z trzech stron granicy. Młodzi ludzie bardzo często wskazywali na ekologiczne oblicze Ducha Gór i konieczność dbania o przyrodę. Nagrodziliśmy dzieci i młodzież w czterech kategoriach wiekowych. Organizacja konkursu była możliwa dzięki wsparciu wielu sponsorów, między innymi polskich i czeskich biur Euroregionu „Nysa”

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
22%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group