Czytających: 11334

II-liga koszykarzy: Łatwo i przyjemnie… – zwycięstwo Sudetów z WSTK

Sobota, 12 stycznia 2013, 21:10
Aktualizacja: 21:18
Wysokim zwycięstwem Sudetów Jelenia Góra zakończyła się wyjazdowa potyczka z WSTK Wschowa Sława. Jeleniogórzanie pokonali outsidera II–ligowej tabeli 85:65.

Pierwsze minuty spotkania nie zapowiadały jednak tak gładkiego zwycięstwa naszego zespołu. Gospodarze rozpoczęli od pięciopunktowego prowadzenia, koszykarze Sudetów szybko zdołali dojść rywali, jednak przegrali pierwszą kwartę 14:17. Druga odsłona należała już zdecydowanie do faworytów tego pojedynku, którzy wygrali 22:8. Jeleniogórzanie schodzili ostatecznie do szatni z jedenastopunktową zaliczką prowadząc 36:25.

W trzeciej kwarcie nasz zespół kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie utrzymując cały czas przewagę w granicy 15 punktów. Przed ostatnią „ćwiartką” na tablicy wyników było 51:65, a gospodarzy myślących jeszcze o uzyskaniu korzystnego rezultatu czekało trudne zadanie. W tej części gry tempo podkręcili jeszcze bardziej jeleniogórzanie, którzy w 35. minucie po skutecznej akcji Czecha odskoczyli na 23 „oczka” (79:56). Skończyło się na granicy 20 punktów, wynik na 85:65 ustalił Taraszkiewicz. Sudety zapisały dziś na swoim koncie szóstą wygraną w tym sezonie, która daje nam szóstą pozycję w ligowej tabeli.

WSTK Wschowa Sława – Sudety Jelenia Góra 65:85 (17:14, 8:22, 26:29, 14:20)

WSTK: Jaworski (20), Chałupka (12), Jankowiak (10), Kaptur (9), Zgrzebnicki (3), Chodkiewicz (3), Kowalski (2), Matuszewski (2), Tyborowski (2), Nowak (2), Rzeszowski, Krówczyński

Sudety: Ł. Niesobski (23), Czech (20), R. Niesobski (16), Wilusz (14), Kozak (4), Raczek (4), Taraszkiewicz (2), Minciel (2), Wojciul, Kiljan