Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 6312
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Lato w teatrze” – zaprawieni w scenicznym boju

Środa, 8 lipca 2009, 13:31
Aktualizacja: 18:37
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: „Lato w teatrze” – zaprawieni w scenicznym boju
Fot. TEJO
W trzecim dniu warsztatów „Lato w teatrze” uczestnicy zakończyli serię wstępnych przygotowań i jutro zaczną już pracować nad spektaklem „Histeryja”. Pobrano już miary na kostiumy. Niebawem pojawi się scenografia.

Dziś już po raz ostatni młodzi adepci teatru ćwiczyli w grupach pod okiem instruktorów: Tadeusza Rybickiego, Łukasza Dudy, Daniela Jacewicza i Kacpra Ziemianina. Były to zarazem już ostatnie zajęcia prowadzone w ten sposób.

Łukasz Duda, podsumowując trzy dni zajęć, powiedział, że była to niezbędna zaprawa, aby na scenie czuć się pewnie i luźno. – Widać różnicę: na początku chodziliście usztywnieni, teraz jesteście znacznie bardziej gibcy – mówił do uczestników opiekun „Teatru Odnalezionego”. Dodał też, że te ćwiczenia to podstawa w pracy każdego aktora, a wysiłek fizyczny i siódme poty wylane przez młodzież na pewno będą procentowały w przyszłości.

Od jutra zmieni się sposób prowadzenia warsztatów. Rano wszyscy uczestnicy będą mieli rozgrzewkę, która nie będzie jednak polegała tylko na ćwiczeniach gimnastycznych, lecz także na różnorodnych formach zabawy.

Później – już na poważnie – uczestnicy „Lata w teatrze” zostaną podzieleni na trzy grupy, z których każda przygotuje etiudę. Całość złoży się na przedstawienie zatytułowane „Histeryja”. Czasu na przygotowanie całości zbyt wiele nie ma: na niedzielę, 19 lipca, zapowiedziano przedstawienie premierowe. Dziś Urszula Tuszyńska z JCK pobrała miary na kostiumy, które powstaną niebawem. Wkrótce też na scenie zostanie zamontowana scenografia, a warsztaty staną się jeszcze bardziej ciekawe zarówno dla użytkowników jak i obserwatorów.

Impreza odbywa się przy wsparciu Instytutu Teatralnego im. Raszewskiego z Warszawy oraz dzięki pomocy jeleniogórskiego urzędu miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1100
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group