Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5862
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lato w krainie zamków

Niedziela, 25 lipca 2010, 9:00
Aktualizacja: 9:01
Autor: Natasza
JELENIA GÓRA: Lato w krainie zamków
Fot. Natasza
W miniony piątek zakończył się trzeci turnus półkolonii w „Przystani Twórczej” Cieplickim Centrum Kultury.

Najmłodsi letnicy wsiedli do wehikułu czasu i przenieśli się ze współczesności do średniowiecza. Tematem zajęć była – tak jak w poprzednim tygodniu – kraina fortec, warowni i pałaców, czyli „Zamkolandia”.

Od minionego poniedziałku dzieci poznawały kulturę i tradycje średniowieczne poprzez taniec, śpiew, prace plastyczne oraz wycieczki. Odwiedzili między innymi sobieszowski zamek Chojnik, gdzie spotkali się z Księżniczką Kunegundą. Ta – choć jest bohaterką legendy – dla dzieci zrobiła wyjątek i ukazała się w pełnej krasie, aby służyć najmłodszym za przewodniczkę po burzliwych dziejach fortecy.

W upalne dni, dla ochłody, uczestnicy półkolonii wybrali się także na basen. No a kiedy pogoda się zepsuła, nie pozostało nic innego, jak spędzić trochę czasu we Twórczym Zamku. Właśnie wtedy dzieci przygotowywały piątkowy bal. Powstały średniowieczne stroje, kielichy i wszelkie dekoracje.

W sierpniu do przeszłości
Dzieci były bardzo zadowolone i na pewno większość z nich wróci do Przystani Twórczej, gdzie także i w sierpniu odbędą się półkolonie. 2 sierpnia ruszy czwarty turnus o motywie przewodnim „Przeszłość”, na który są jeszcze wolne miejsca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group