Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9447
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lato w klimatach dzikiego zachodu

Wtorek, 1 lipca 2008, 14:03
Aktualizacja: 14:04
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Lato w klimatach dzikiego zachodu
Fot. TEJO
Byli czerwonoskórzy i rytualne tańce wokół ogniska. Za szamana robił Wiesław Kowalewski, a najmłodsi znaleźli się na kilka godzin w indiańskiej wiosce.

Wszystko za sprawą „Indiańskiego lata”, imprezy zorganizowanej w ramach półkolonii w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze. Pomalowani w wojenne i pokojowe barwy letnicy z MDK mieli zabawę prawie rodem z westernu. O indiański makijaż zadbały wychowawczynie z placówki pod wodzą jej szefowej, Danuty Sitek, która czynnie brała udział w zabawie.

Były rytualne tańce, pieśni i mnóstwo dobrego humoru, którym jak z rękawa sypał Wiesław Kowalewski, dusza towarzystwa MDK. Był jednocześnie totemem, wodzem i szamanem. Dzieci dały upust wybraźni nadając sobie plemienne imiona. Był Płonący Feniks, Indiańska Pantera, Dziki Kot, ale zdarzały się także nawiązania do współczesności. – Jestem Ziutek spod Carrefoura – mówił jeden z chłopców.

Zabrakło tylko kowbojów. Ale może w następnej edycji imprezy się pojawią? Na to jednak trzeba będzie poczekać cały rok.

A półkolonie w MDK trwają jeszcze kilkanaście dni. Przed dziećmi będzie okazja, aby wybrać się na wycieczkę na Wzgórze Krzywoustego (2.07) oraz nauczyć się piosenek podczas „Spotkań na pięciolinii” (4.07). Na miłośników gier (nie tylko komputerowych) czeka również II Letni Turniej Komputerowy i „Zwinne ręce” (8.07) oraz II Cukierkowy Turniej Warcabowy (11.07).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1263
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group