Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 2640
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lato po japońsku w Książnicy Karkonoskiej

Czwartek, 8 lipca 2010, 8:36
Aktualizacja: 11:49
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Lato po japońsku w Książnicy Karkonoskiej
Fot. Gabi
Wczorajszy poranek w Książnicy Karkonoskiej należał do najmłodszych. Na trzecim piętrze w czytelni Biblioteki Dziecięco–Młodzieżowej Książnicy Karkonoskiej wysłuchali przepięknej baśni japońskiej. Wszystko w ramach wakacyjnej akcji „Poranki czytanki”.

Krystyna Spólnik, szefowa placówki, na początku spotkania pokazała dzieciom ogromny globus. Dzieci zorientowały się, jak daleko od naszego kraju leży Japonia i jak można się do niej dostać teraz, a jak podróżowano tam w odległych czasach.

Dzieci poznały charakterystyczne cechy kojarzone głównie z Japonią: skośne oczy mieszkańców, specyficzny alfabet, kimono oraz kwiat wiśni. Prezentacji dopełniła lektura baśni japońskiej o pięknej i szlachetnej dziewczynie, która została zamieniona w drzewko wiśni.

Później dzieci wraz z mamami lub babciami stworzyły przepiękny wachlarz taki, jakim Japonki wachlują się w ciepłe, letnie dni. Robienie wachlarza sprawiło dzieciom wielką frajdę. Krystyna Spólnik miała dla nich w zanadrzu jeszcze jedno zadanie. Otóż każda kobieta w Japonii ma swój wachlarz, a mężczyzna specjalną czapkę, którą należało także wykonać.

Następne spotkanie odbędzie się w przyszłą środę o godzinie 11:00 i potrwa do 13:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group