Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6622
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lato bez przestępstw, alkoholu i narkotyków

Wtorek, 27 czerwca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Lato bez przestępstw, alkoholu i narkotyków
Fot. Jelonka.com
Nie otwierać obcym drzwi, nie nosić klucza na sznurku – oto wakacyjne rady policji dla rodziców i ich dzieci. Nieuczciwi potrafią wykorzystać naiwność najmłodszych, którzy pozostają w domach sami. Policja zapowiada też naloty na bary i miejsca, w których nieletni spożywają alkohol i narkotyzują się.

– Zaczepki nieznajomych, obietnica pokazania czegoś szczególnie atrakcyjnego w odległym od domu miejscu, propozycja przejażdżki samochodem. Tak przestępcy kuszą najmłodszych – przestrzega komisarz Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci zwracają uwagę, że ostatnio znacznie więcej ludzi dzwoni do drzwi.
– Ankieterzy, sprzedawcy, posłańcy – pod nich mogą podszywać się także bandyci. Zasada jest prosta: lepiej ludziom nieznajomym drzwi nie otwierać.

Stróże prawa przypominają też o modnym, choć niebezpiecznym, zwyczaju trzymania kluczy i innych cennych przedmiotów, choćby telefonów komórkowych, na tak zwanych smyczach.
– To okazja dla złodzieja, lepiej z takimi rzeczami się nie afiszować – radzą policjanci.

Zapowiadane są także częstsze kontrole sklepów i lokali gastronomicznych. Policjanci i strażnicy miejscy będą sprawdzali, czy nie sprzedaje się alkoholu nieletnim. Będą także legitymowane osoby, które spożywają trunki i napitki w miejscach publicznych.

– Jeśli okaże się, że nie są pełnoletnie, o zdarzeniu zostaną poinformowani rodzice oraz szkoła. Zatrzymani zostaną ukarani mandatami. W przypadku stwierdzenia posiadania lub zażywania środków odurzających przez małolatów, konsekwencje karne poniosą rodzice. Posiadanie narkotyków jest przestępstwem – przypominają policjanci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group