Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 4628
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lato bez przestępstw, alkoholu i narkotyków

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 27 czerwca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
Nie otwierać obcym drzwi, nie nosić klucza na sznurku – oto wakacyjne rady policji dla rodziców i ich dzieci. Nieuczciwi potrafią wykorzystać naiwność najmłodszych, którzy pozostają w domach sami. Policja zapowiada też naloty na bary i miejsca, w których nieletni spożywają alkohol i narkotyzują się.

– Zaczepki nieznajomych, obietnica pokazania czegoś szczególnie atrakcyjnego w odległym od domu miejscu, propozycja przejażdżki samochodem. Tak przestępcy kuszą najmłodszych – przestrzega komisarz Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci zwracają uwagę, że ostatnio znacznie więcej ludzi dzwoni do drzwi.
– Ankieterzy, sprzedawcy, posłańcy – pod nich mogą podszywać się także bandyci. Zasada jest prosta: lepiej ludziom nieznajomym drzwi nie otwierać.

Stróże prawa przypominają też o modnym, choć niebezpiecznym, zwyczaju trzymania kluczy i innych cennych przedmiotów, choćby telefonów komórkowych, na tak zwanych smyczach.
– To okazja dla złodzieja, lepiej z takimi rzeczami się nie afiszować – radzą policjanci.

Zapowiadane są także częstsze kontrole sklepów i lokali gastronomicznych. Policjanci i strażnicy miejscy będą sprawdzali, czy nie sprzedaje się alkoholu nieletnim. Będą także legitymowane osoby, które spożywają trunki i napitki w miejscach publicznych.

– Jeśli okaże się, że nie są pełnoletnie, o zdarzeniu zostaną poinformowani rodzice oraz szkoła. Zatrzymani zostaną ukarani mandatami. W przypadku stwierdzenia posiadania lub zażywania środków odurzających przez małolatów, konsekwencje karne poniosą rodzice. Posiadanie narkotyków jest przestępstwem – przypominają policjanci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Patol 27-06-2006 10:07
Co to za wakacje bez browarka w parku i blancika na strychu?? A jak się kasy nie ma to i wyrwe trzeba zrobić ;-) proste <lol>. Uwage policji skierowałbym także na kierowców na mniej uczęszczanych ulicach. Teraz dużo dzieciaków uczy się jeździć ze starszymi kolegami ;-).
~Danielloo17 27-06-2006 10:32
Niech lepiej policja robi to co do tej pory robiła...czyli "prawie" nic dobrego :) Zgadzam sie z tym aby nie otwierać drzwi,podobnie jest z dzieciakami latającymi z komórkami na smyczy :/ No ale z tym browarkowaniem mogli by dać spokój :D
~Bunny07 27-06-2006 23:38
Patolll masz całkowitą rację ;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group