Czwartek, 23 marca
Imieniny: Feliksa, Pelagii
Czytających: 8388
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lato bez nudy na Zabobrzu

Wtorek, 13 lipca 2010, 8:00
Aktualizacja: 8:01
Autor: Natasza/Gabi
JELENIA GÓRA: Lato bez nudy na Zabobrzu
Fot. Gabi
W Osiedlowym Domu Kultury trwają półkolonie letnie dla dzieci pod hasłem „Wakacje bez nudy”. Czas upływa dzieciom na zabawie, zwiedzaniu Jeleniej Góry i jej okolic oraz zdobywania nowych doświadczeń. Wczoraj wszyscy obejrzeli projekcję ciekawego filmu.

Uczestnicy w wieku 7-12 lat malowali, bawili się, grali w gry komputerowe, rozrabiali i cieszyli się z wycieczki na basen. To najbardziej oczekiwany punkt programu pobytu na półkoloniach. Ale oprócz mokrych przygód spotkały ich też te lądowe jak na przykład wyjazd do stadniny koni w Komarnie, gdzie mieli możliwość przejażdżki konnej. Miłe wspomnienia zostały także po rejsie motorówką po Jeziorze Pilchowickim, czy też po wyprawie do Przesieki nad wodospad

A gdy pogoda nie sprzyjała lub dzieci były zmęczone nachodził moment na pracę w ODKu. Na spotkanie z kulturą zagościł Teatr Dobrego Humoru z Wałbrzycha ze spektaklem „ Czarodziejski ksylofon” i Teatr „Klasyka”
Wraz z słynnym „Małym Księciem”. Do tego doszły zajęcia plastyczne na przykład w plenerze pod tytułem ”Malowane kamienie”, seanse filmowe, wspólne karaoke i miłe chwile spędzone z koleżankami i kolegami.

Wczoraj uwagę najmłodszych przykuł duński film pt.: „Święta Karli”. Choć projekcja była w wersji oryginalnej, z napisami (czytanymi przez jednego z pracowników ODK), dzieci z zaciekawieniem oglądały film. Bardzo zaciekawiła je opowieść o dziewczynce, która – żyjąc w rodzinie pełnej konfliktów – postanawia uciec w swój własny świat.

Dumne i zadowolone opiekunki twierdzą, że nie mają większych problemów z pociechami. Dodatkową ulgą jest ich wiek, którego średnia wynosi ok. 9 lat.
Półkolonie w ODKu trwać będą do 23 lipca i mają w zanadrzu jeszcze wiele wspaniałych, słonecznych niespodzianek. Uczestnicy już na pewno nie mogą się doczekać kolejnego, kolejnego i jeszcze kolejnego dnia. Jutro o godzinie 12:00 odbędzie się spektakl w wykonaniu Teatru Dobrego Humoru z Wałbrzycha pt.: „Gagatek”. Impreza jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
760
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group