Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 2173
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Latarnia przy „Jedenastce” już oświetla schody

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 5 lutego 2014, 8:27
Aktualizacja: 8:30
Autor: Angela
Fot. Angela
Po interwencji naszych Czytelników dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze znalazła tymczasowe rozwiązanie w związku z poważną awarią latarni przy schodach na trakcie pieszym biegnącym przez teren szkoły od ul. Elsnera. – Od tygodnia lampa już świeci, jest o wiele bezpieczniej. Dziękujemy dyrekcji za szybką reakcję – powiedziała nam Czytelniczka i mama jednego z uczniów.

Latarnia przy schodach prowadzących do Szkoły Podstawowej nr 11 od ul. Elsnera nie świeciła od kilku miesięcy. Mieszkańcy i rodzice skarżyli się, że w tych ciemnościach można spaść ze schodów i się połamać, a dyrekcja tłumaczyła, że sprawa nie jest prosta, bo chodzi o dużą awarię, której usunięcie jest bardzo kosztowne.

- W październiku 2013 roku okazało się, że w tej latarni nie ma zasilania – tłumaczył dyrektor Eugeniusz Sroka. – Zaczęliśmy to sprawdzać. Słup oświetleniowy jest w porządku. Najprawdopodobniej przegnił kabel doprowadzający prąd ze szkoły do latarni. Jest to odcinek ok. 150 metrów, które trzeba przekopać i sprawdzić. Z tym trzeba po pierwsze poczekać do wiosny, a po drugie nasi konserwatorzy sami zrobić tego nie mogą. Muszą być przy tym pracownicy energetyki. W ciągu najbliższych dwóch tygodni postaramy się jednak zamontować lampę zastępczą– obiecywał szef placówki.

I słowa dotrzymał. Do latarni doprowadzono zasilanie zastępcze. – Cieszymy się, bo teraz nasze dzieci wracające wieczorem z basenu czy zajęć dodatkowych będą bezpieczne – mówiła pani Joanna. – Dziękujemy za szybką reakcję, bo tym traktem przechodzi naprawdę wiele osób – dodała jeleniogórzanka.

Dyrektor szkoły zapowiada, że to rozwiązanie tymczasowe i do sprawy trzeba będzie wrócić wiosną.
- Wtedy zwrócimy się do firmy Tauron Dystrybucja by pomogła nam w rozwiązaniu tego problemu – mówi dyrektor. – Teraz mogę przeprosić mieszkańców za te niedogodności, ale my takich problemów i pilnych potrzeb mamy w szkole więcej. Ważne, że latarnia znów oświetla schody, które jeszcze w tym roku zyskają poręcze, by były jeszcze bezpieczniejsze – dodaje dyrektor Eugeniusz Sroka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~wiosenka 5-02-2014 9:39
a co się dzieje z oświetleniem przy Kiepury 12 - notorycznie jedna z lamp nie świeci, strach zostawić samochód.
~devilek 5-02-2014 10:22
... dokonania na miarę Jeleniej Dziury - udało sie uruchomić latarnię - co za zadupie kompletne - może z tej okazji wmurować w schody granitową tablicę pamiątkową, z przecięciem wstęgi przez Complexa, Ms.Wild, pobliskiego proboszcza i wszystkich świętnych tego miasteczka ??? niedługo w mediach będziemy walczyć o klamkę do klatki schodowej, odetkanie studzienki deszczowej, wycięcie chwastów na Pl.Ratuszowym, co za paranoja !!!
~devilek 5-02-2014 10:29
a tak na marginesie i do wszystkich świętych, np. Nadzoru Budowlanego UM : są schody, którymi m.in. poruszają się dzieci - gdzie są barierki ?? jest pochylnia (pominę przepisy odnośnie nachylenia pochylni niezadaszonych - ta jest zbyt stroma) gdzie jest oznaczenie pochylni ?? jest pochylnia - chyba z założenia ma służyć m.in. osobom niepełnosprawnym, np. poruszającym sie na wózkach inwalidzkich - gdzie są pochwyty ?? co to Nadzór Budowlany jaja sobie robi ?? naczelnik o ostrym nazwisku potrafi się czepić fugi w słupku prywatnego ogrodzenia, mierzyć wysokość płotka przy domu, ale to u "prywatnej" osoby - na terenach miejskich - wolnoć tomku w swoim domku, czyli ile damy rade, a przepisy, normy, nadzór - to się rozumiem załatwia po południu ??
~oger 5-02-2014 13:31
rozmawialem z ksiedzem msza ku pamieci przegnitego kabla odbedzie sie WOJCIECHU o godzinie 7.00 ostatnia droga odbedzie sie na skupie zlomu na wincentego pola 17
~devilek 5-02-2014 15:02
do /oger/ - a jaka jest szacunkowo wymagana kwota "co łaska" na ofiarę w intencji przepalonej żarówki ?
~bb 6-02-2014 9:22
Widać dopiero artykuł w "Jelonce" powoduje usuniecie "niedomagań" owej placówki ! Może redakcja potrafi wyjaśnić oznakowanie parkingu przy "11" , bo kiedyś miałam kartę za szybą , a teraz wszyscy stają jak chcą - oby tylko nie na błotnistym terenie zielonym zamienionym na parking. Widziałam także ogłoszenie o naborze konserwatora - może brak ludzi powoduje niemoc ?!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group