Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 9667
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Latające narzeczone w MOK–u w Kowarach

Niedziela, 1 grudnia 2013, 10:45
Aktualizacja: 14:27
Autor: Elster
Kowary: Latające narzeczone w MOK–u w Kowarach
Fot. Organizator
15 grudnia (w niedzielę) o godz. 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Kowarach wystawiona zostanie klasyczna farsa „Boeing, Boeing”, na podstawie tekstu francuskiego dramaturga Marca Camolettiego, w reżyserii Wojciecha Dąbrowskiego, zrealizowana przez Wrocławski Teatr Komedia. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miłośników Kowar.

Sztuka została przetłumaczona i zaadaptowana do realiów polskich przez Bartosza Wierzbiętę. „Boeing, Boeing” opowiada historię Maksa (w tej roli Wojciech Dąbrowski) i jego trzech narzeczonych: Joli (Katarzyna Skoniecka), Janet (Małgorzata Kałuzińska) i Johanny (Marzena Kopczyńska). Wszystkie one są stewardessami. Każda z nich żyje w przeświadczeniu, że tylko ona jest tą jedną jedyną. Lecz dzięki precyzyjnej organizacji i pomocy niezawodnej choć nie stroniącej od sarkastycznych uwag służącej Nadii (Dorota Wierzbicka-Matarrelli), Maksowi zawsze udaje się skoordynować wizyty kolejnych narzeczonych. Sublokatorem Maksa staje się Paweł (Krzysztof Grębski), kolega ze szkoły, który poszukuje lepszej pracy.

Stowarzyszenie Miłośników Kowar po raz kolejny w tym roku gościć będzie Wrocławski Teatr Komedia. Wcześniej na deskach kowarskiego MOK-u Teatr Komedia z Wrocławia zaprezentował cztery spektakle: „Przyjazne dusze” (12.10.2010), „Psychoterapia, czyli sex w życiu człowieka” (6.02.2011), „Unia bez tajemnic” (11.12.2011) oraz „3 razy łóżko” (7 września br.).

Współzałożycielem prywatnego Wrocławskiego Teatru Komedia (specjalizującego się w farsach i komediach) jest urodzony w Kowarach - aktor i reżyser Wojciech Dąbrowski, absolwent kowarskiego Liceum Ogólnokształcącego, powszechnie kojarzony z rolami w telenowelach: „Pierwsza miłość” jako Jan Radosz, ojciec Marysi oraz „Plebania” w roli Piotra, komendanta posterunku policji w Tulczynie. Grał także m.in. w filmach: „Rozmowy kontrolowane” (1991), „Nie ma zmiłuj” (2000) i „Popiełuszko. Wolność jest w nas” (2009).

Wojciech Dąbrowski początkowo, po ukończeniu PWST we Wrocławiu (1984), związany był z teatrami wrocławskimi: Teatrem Pantomimy (1984-88) i Teatrem Polskim (1989-2005). W Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida opracowywał ruch sceniczny do dwóch spektakli reżyserowanych przez ówczesnego dyrektora jeleniogórskiego teatru Zygmunta Bielawskiego: adaptacji sztuki Macieja Wojtyszki „Bambuko, czyli skandal w krainie gier” (1992) i komedii Aleksandra Fredry „Zemsta” (1993). W 1997 roku wraz ze swoim przyjacielem - aktorem Pawłem Okońskim założył firmę Ars Media i Teatr Poniedziałkowy. Przez siedem lat spektakle wystawiano w wynajmowanych salach. Od roku 2004 pod szyldem Wrocławskiego Teatru Komedia ich widowiska grane są wieczorami w sali Wrocławskiego Teatru Lalek.

Bilety na spektakl „Boeing, Boeing” do nabycia w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Kowar, przy ul. Górniczej 1 (wtorek, czwartek, sobota od godz. 11.00 do 15.00) lub restauracji „Gościniec na Starówce” w Kowarach, przy ul. 1-go Maja 23. Więcej informacji - tel.: 661-059-894 lub 695-180-910.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
870
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Aktualności
Wina na Placu Ratuszowym
 
Aktualności
Motyle w Sobieszowie
 
Aktualności
Przejazd ekspresówką jeszcze w wakacje
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group