Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8052
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Łapiński marszałkiem, Pokój przewodniczącym sejmiku

Czwartek, 6 marca 2008, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Łapiński marszałkiem, Pokój przewodniczącym sejmiku
Jerzy Pokój i Piotr Borys.
Fot. TEJO
Marek Łapiński z Trzebnicy został w środę nowym marszałkiem woj. dolnośląskiego. Zastąpił na stanowisku odwołanego wcześniej Andrzeja Łosia. Na czele sejmiku stanął Jerzy Pokój, szeryf miasteczka Western City w Ściegnach.

– Podczas środowej sesji sejmiku na wskazanego przez Platformę Łapińskiego głosowało 19 radnych, przeciw było 4, a 6 wstrzymało się – podała Polska Agencja Prasowa.

Kandydatura 37-letniego Łapińskiego przeszła po kilku dniach przepychanek. Jak poinformowała PAP, w skład nowego zarządu województwa weszli, między innymi, dwaj członkowie poprzedniego zarządu: Tadeusz Drab (PSL), który odpowiedzialny będzie m.in. za rolnictwo i ochronę środowiska oraz Piotr Borys (PO), który nadzorować ma m.in. politykę społeczną, ochronę zdrowia, kulturę, edukację i turystykę. Zostali oni wicemarszałkami województwa.

Dobra wiadomość dla mieszkańców Jeleniej Góry i okolic, które będą miały we Wrocławiu swojego reprezentanta na wysokim szczeblu. Na miejscu przewodniczącego sejmiku, Łapińskiego zastąpił przewodniczący zarządu PO w powiecie jeleniogórskim Jerzy Pokój, który dotąd był wiceprzewodniczącym sejmiku woj. dolnośląskiego.
Pokój był naczelnikiem karkonoskiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obecnie jest radnym wojewódzkim oraz szeryfem w Western City, miasteczku kowbojskim w Ściegnach pod Karpaczem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group