Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 3203
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lany poniedziałek – to se ne vrati?

Poniedziałek, 28 marca 2016, 13:13
Aktualizacja: Wtorek, 29 marca 2016, 7:55
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Lany poniedziałek – to se ne vrati?
Fot. Przemek Kaczałko
Poniedziałek Wielkanocny od kilku lat nie przypomina minionych czasów, gdy ulice przemierzali młodzi ludzie z pistoletami na wodę, a nawet wiadrami. Tradycja Śmigusa–Dyngusa zamiera, kultywowana jest już głównie w domowym zaciszu, bądź na wsiach. Przejęty przez chrześcijan ten zwyczaj pogański symbolizuje oczyszczenie.

Ulicami centrum Jeleniej Góry spacerowali dzisiaj (28.03) jedynie mieszkańcy, którzy chcieli wykorzystać rześkie poranne powietrze i piękną pogodę. Spora grupa przechodniów udawała się również do kościoła, jednak na próżno było szukać uzbrojonej w wodę młodzieży.

- Rano, w domu całą rodziną „popsikaliśmy” się i czas do kościółka – powiedziała nam pani Aurelia. - Pamiętam te czasy, kiedy nie sposób było wrócić „na sucho” do domu, ale dzisiejsza młodzież chyba woli dłużej pospać lub posiedzieć przed komputerem – dodał pan Stanisław.

Wśród młodych ludzi nie brakuje opinii, że pora nie jest odpowiednia. - Rano jest za zimno na dworze. Wystarczy, że rodziców i siostrę oblałem w domu – cieszył się Antek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group