Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4680
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Łamanie języków

Piątek, 17 listopada 2006, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Łamanie języków
Fot. Organizator
Czy Finowie, Węgrzy i Polacy potrafią się dogadać? Tak. Dowód to współpraca III LO im. Śniadeckiego ze szkołami z wymienionych państw.

W popularnym „Chemiku” rozpoczęła się w czwartek, 16 listopada, wizyta przedstawicieli szkół z Węgier i Finlandii, które współpracują z III LO w Jeleniej Górze w projekcie Socrates Comenius.
Hasło programu to: „Szkoła dająca poczucie satysfakcji - marzenie czy rzeczywistość?”

– Omówiliśmy rezultaty ankiety przeprowadzonej w kwietniu badającej czynniki wpływające na satysfakcję uczniów, rodziców i nauczycieli ze szkoły – mówiła Joanna Winiarska z liceum Śniadeckiego.

Goście poznali polski system oświaty zaprezentowany przez dyrektorkę szkoły Marię Bieleń. Rozmawiano także o planowanych na przyszły rok wizytach. Węgrzy i Finowie wysłuchali krótkiego koncertu w wykonaniu polskich uczniów i uczestniczyli w prezentacji o patronie szkoły.

Potem były warsztaty językowe, podczas których Polacy próbowali się nauczyć podstawowych zwrotów po fińsku i węgiersku, a goście – po polsku. Było wiele śmiechu i zabawy, ponieważ jak wiadomo, wszystkie trzy języki nie należą do najłatwiejszych. Na szczęście wszyscy dogadywali się po angielsku.

Gościom bardzo podobała się Jelenia Góra. Starówką byli zachwyceni zwłaszcza Finowie, dla których architektura naszego miasta stanowiła spore zaskoczenie. Jest zupełnie inna od zabudowy fińskich miast.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group