Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4097
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Łamanie barier sportem i biesiadą

Sobota, 4 lipca 2009, 14:57
Aktualizacja: Niedziela, 5 lipca 2009, 7:36
Autor: Angela
REGION: Łamanie barier sportem i biesiadą
Fot. Angela
Grillowanie na polanie – to hasło tegorocznej biesiady integracyjnej, jaka odbyła się w miniony piątek w restauracji „Nad Potokiem” w Kaczorowie. Nie zabrakło świetnej zabawy – wyborów miss lata, walki o tytuł króla strzelców, gry w kometkę, skoków na piłce i uśmiechów na twarzach tych, którzy na co dzień muszą borykać się z poważnymi problemami. A wszystko przy dobre muzyce i pysznych daniach.

Imprezę już tradycyjnie od lat organizuje zarząd Jeleniogórskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem z Leszkiem Karbowskim i swoją żoną Anią. Jak mówił jeden z gości spotkania, bez nich tej imprezy by po prostu nie było. Nie byłoby też uśmiechów, a i często żadnej alternatywy dla ludzi niepełnosprawnych.

– Oni cały rok czekają na tą imprezę – usłyszeliśmy. – Przygotowują się, szykują stroje, dekoracje, żyją tym świętem, które w wielu przypadkach jest jedyną atrakcją jaką niepełnosprawnym niesie niełatwe życie.

Jak co roku to biesiada odbyła się z okazji Europejskiego Dnia Protestu przeciwko Dyskryminacji Osób Niepełnosprawnych. W tym roku wzięło w niej udział około 100 osób. Na spotkanie przyjechali też posłanka Marzena Machałek, radna Jeleniej Góry Grażyna Pawlukiewicz – Rehlis , prezydent rotarian Witold Musiałowski z żoną, prezes ZPCh Proinval, Ryszard Wojtaszek z małżonką, przewodnicząca jeleniogórskiego koła PZN, Danuta Musiał, wiceprezes zarządu i kierownik WTZ, Lucyna Szpak, przedstawiciel firmy Akson, Edyta Abramska, wiceprezes zarządu koła osób chorych na SM, Halina Kapuścińsk, Anna Karbowska, Wiesława Potaczek i Oliwer Kubicki. Nie dotarł natomiast zaproszony prezydent Jeleniej Góry, Marek Obrębalski.

Podczas uroczystości odbyło się tradycyjnie kilka konkursów, do których dekoracje z podopiecznymi przygotowała Lucyna Szpak z Warsztatów Terapii Zajęciowej. W konkursie Miss lata 2009 zwyciężyła Grażyna Kozłowska, I wicemiss została Agnieszka Kurowska a tytuł II wicemiss otrzymała Elżbieta Lipińska.

W konkursie rzutów woreczkami do koszyków I miejsce zajęła Anna Stocka, II miejsce wywalczyła Edyta Milczarek, a trzecie Kacper Łuszcz. Na torze sprawnościowym najlepszy okazał się Paweł Zubiel, który wygrał też skoki na piłce, tuż za nim był Robert Bukała, a na trzecim miejscu uplasował się Rafał Soból.

Skoczkiem na piłce z II miejscem została Monika Adamkiewicz, a tuż za nią medal
wyskakał Marcin Barański. Nagrody zostały ufundowane przez PEFRON i ze środków sponsorów, m.in. Rotary Club, który ufundował książki dla WTZ oraz ZPCh Proinval SA. Po rozgrywkach goście uzupełnili zapasy energii pysznym jedzeniem z grilla, po czym ruszyli do tańca i śpiewania na parkiecie.

Impreza zakończyła się około godziny 22.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
205
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group