Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 2978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Lalkowe ferie z „Muflonem”. Nie tylko dla Sobieszowa

Środa, 23 lutego 2011, 14:02
Aktualizacja: 14:03
Autor: Coolazooch
JELENIA GÓRA: Lalkowe ferie z „Muflonem”. Nie tylko dla Sobieszowa
Fot. Coolazooch
Miejski Dom Kultury „Muflon” jak co roku zorganizował interesujące zajęcia dla dzieci, które na ferie zimowe nie wyjechały z miasta. W półkoloniach uczestniczą dzieci z Sobieszowa, Cieplic, Jagniątkowa, Jeleniej Góry a nawet Karpacza.

Aktualnie trwa drugi turnus. Tematem przewodnim jest „Kraina Lalek”. Wyjazd do Miejskiego Muzeum Zabawek w Karpaczu pozwolił każdemu otworzyć wyobraźnię i stworzyć własną lalkową postać. Nawet chłopcy uczestniczący w warsztatach przekonali się że lalki nie są tylko dla dziewczynek. Wykazali się wielką kreatywnością i stworzyli własne postaci: pojawił się nawet Michael Jackson.

Jutrzejszy dzień zapowiada się również bardzo ciekawie MDK odwiedzi projektantka mody i działaczka kultury z Karpacza, Urszula Jonkisz. Nauczy dzieci szyć i pokaże jak samemu wykonać strój. Na tym jednak nie koniec: oprócz pracowni plastycznej dzieci również biorą udział w zajęciach muzycznych, podczas których słuchają opowieści o muzyce, instrumentach oraz uczą się piosenek.

Dzieciom bardzo podobają się zajęcia. Wspólnie z opiekunkami rozwijają swoje zdolności manualne i cieszą się z każdego spotkania z rówieśnikami. Na koniec ferii przygotują piękną prezentację z udziałem swoich lalek. A do finału półkolonii pozostały ledwie trzy dni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group