Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6262
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Lalki bez tajemnic w Piechowicach

Środa, 13 grudnia 2017, 10:47
Aktualizacja: 15:25
Autor: WAC
Piechowice: Lalki bez tajemnic w Piechowicach
Fot. Użyczone
Piechowicki Ośrodek Kultury gościł dzieci z Miejskich Przedszkoli nr 1 i 2 oraz klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 na spotkaniach edukacyjnych zatytułowanych „Lalki bez tajemnic”.

Ciekawe zajęcia prowadzone były przez pracowników Miejskiego Muzeum Zabawek w Karpaczu, których wspomogła załoga POK. W trakcie warsztatów najmłodsi poznali tajemnice najstarszej zabawki świata zaprezentowane w trzech odsłonach. Pierwsza to lekcja multimedialna, druga to zapoznanie z historią lalek eksponowanych w galerii POK, trzecia natomiast to własnoręczne wykonywanie lalki-motanki.

Warsztaty były imprezą towarzyszącą wystawie pt. „Marzyłam o porcelanowych lalkach” z kolekcji Bożeny Zając, prezentowanej obecnie w galerii wystawowej POK. Dzieci z zajęć wychodziły zadowolone i bogatsze o nowe doświadczenia i umiejętności.

Do zwiedzania ekspozycji POK zaprasza także dorosłych, którzy dzięki niej będą mogli powrócić w świat dziecięcych marzeń, poznać historię lalek i ich wytwarzania. Wystawa czynna do 8 stycznia 2018 r. w godz. 10:00-17:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group