Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 8107
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Laboranci chwalą pierwsze spotkanie

Czwartek, 17 stycznia 2019, 6:21
Aktualizacja: Piątek, 18 stycznia 2019, 11:10
Autor: Org/Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Laboranci chwalą pierwsze spotkanie
Fot. Alina Kozioł
Trzynaście osób przyszło do Książnicy Karkonoskiej na pierwsze spotkanie DKK „Laboranci z Karkonoszy”. Rozmowy przy herbatce, parzonej z osobiście zbieranych ziół karkonoskich i kaczawskich, prowadziły bibliotekarki z Działu Regionalnego: Kamila Wilk i Alina Kozioł.

Wśród przybyłych gości pojawili się m.in. prawdziwi pasjonaci. Wśród gości byli m.in.: Krzysztof Tęcza - przewodnik i znawca regionu, młodziutka Weronika Pleszka - dobrze zapowiadająca się artystka, którą pasjonuje przyroda i naturalne kosmetyki, Janusz Mazur - specjalista od antyoksydantów w owocach czy Grażyna Mańturzyk - prawdziwa pasjonatka i propagatorka naturalnego leczenia, ekspert od cudownych właściwości roślin.

Jestem bardzo zadowolona z naszego dzisiejszego spotkania i z takiego dużego zainteresowania ziołami i zielarstwem – mówiła Grażyna Mańturzyk. - Ziołami zajmuję się od wielu lat i jest to moja wielka pasja. Chętnie podzielę się moją wiedzą i doświadczeniem w tej dziedzinie. Chętnie też wysłucham i poznam inne osoby, które będą chciały podzielić się swoimi zainteresowaniami – dodała.

Chętni do dyskusji i wymiany doświadczeń byli też inni praktycy, odnoszący sukcesy w naturalnym podnoszeniu odporności, leczeniu katarów i innych dolegliwości nękających rodzinę i przyjaciół.
Natomiast bibliotekarki zapoznały zebranych z czasopismami i książkami dostępnymi w Książnicy. Kamila Wilk polecała gościom, a teraz poleca też naszym Czytelnikom, m.in. książkę „Slow life z widokiem na Śnieżkę czyli Polna Zdrój” Magdy Trojanowskiej.

To fascynująca lektura: książka kucharska, ale i regionalna, czerpiąca z tradycji, kultury i natury naszego przepięknego regionu – zachęca Kamila Wilk.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 11 lutego o godz. 16.00. Z okazji zbliżających się Walentynek poświęcone będzie ziołom i miłości. Spotkanie moderować będzie Grażyna Mańturzyk.

Nasze pierwsze spotkanie było bardzo udane, goście przyszli do nas złaknieni informacji i dyskusji o książkach: o zielarstwie, ziołolecznictwie, urokach i specyfice naszego regionu, niektórzy byli otwarci na nowości i kierowali się ciekawością – podsumowuje Kamila Wilk. - Cieszę się, że tak interesujące osoby, dla których poszukiwanie wiedzy jest pasją, chcą się u nas widywać co miesiąc i pogłębiać swoją wiedzę. Liczę na to, że ci, którzy dopiero poznają korzyści płynące z życia zgodnego z naturą nauczą się wiele z propagowanych książek i będą czerpać z wiedzy i doświadczeń innych klubowiczów – dodaje Kamila Wilk.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group