Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6433
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Laba po miejsku

Poniedziałek, 16 lipca 2007, 0:00
Autor: AGA
Jelenia Góra: Laba po miejsku
Fot. Agnieszka Gierus
Wakacje na półkoloniach nie zawsze nudne.

Placówki kultury w Jeleniej Górze usiłują zapełnić dzieciom wolny czas w trakcie turnusów półkolonijnych. Jak zwykle największe zainteresowanie jest ofertą Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu. Półkolonie w JCK już się skończyły. Cały czas zapraszają MDK w Jeleniej Górze i sobieszowski Muflon.

Około 40 dzieci w wieku 6-10 lat uczestniczyło w półkoloniach zorganizowanych przez Jeleniogórskie Centrum Kultury.
Organizatorzy zaproponowali trzytygodniową zabawę edukacyjną pod nazwą „Trzy opowieści”. Każda z nich stanowiła osobny, zamknięty cykl działań.

Dzieci brały m.in. udział w różnego rodzaju warsztatach i zajęciach teatralno-plastycznych, były gośćmi Stowarzyszenia Artystycznego w Kopańcu, gdzie zwiedzały średniowieczne mury, galerię sztuki, teatr i słuchały średniowiecznych pieśni.

Uczestnicy odwiedzili też w Pławnej znanego artystę Dariusza Milińskiego, a w Muzeum Mineralogicznym i Muzeum Ziemi w Szklarskiej Porębie poznawali kamienie szlachetne, drogocenne i skamieniały las.
– To były niezapomniane półkolonie – mówili w piątek, na ich zakończenie, wszyscy uczestnicy. Pracownicy JCK już myślą, czym tu zaskoczyć dzieci w przyszłym roku.

Na półkoloniach zorganizowanych w Młodzieżowym Domu Kultury nie ma mowy o nudzie. – Mieliśmy otwartą scenę – dzieci recytowały wiersze przygotowane przez naszego teatrologa i uczyły się sztuki interpretacji – mówi Danuta Sitek, dyrektor MDK. W placówce wypoczywa 46 najmłodszych jeleniogórzan.

Tradycyjnie, według sprawdzonego programu, spędzają miejskie wakacje najmłodsi w ODK na Zabobrzu. Są wycieczki po okolicach Jeleniej Góry i dużo zajęć w samej placówce.
W nadchodzącą środę dzieci będą miały okazję obejrzeć spektakl „Cudowna lampa Alladyna” w wykonaniu Teatru ART-RE z Krakowa.

Podobnie miło upływa czas półkolonistom w Sobieszowie. Zarówno MDK „Muflon” jak i Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze prowadzą zapisy dzieci na bieżąco. Sobieszowskie półkolonie kosztują 80 złotych za pięć dni, a pobyt dziecka przez jeden dzień w MDK przy ul. Skłodowskiej-Curie to wydatek 10 złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group