Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 3367
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kwartał bez ciepłej wody i obiadów!

Wtorek, 15 lipca 2014, 7:24
Aktualizacja: Środa, 16 lipca 2014, 7:06
Autor: Jel
– Trzy miesiące nie mam ciepłej wody, tyle samo jestem bez gotowanego jedzenia, a wszystko przez awarię gazu – jeleniogórzanka Maria Wrotomska opowiada o swoim horrorze ze łzami w oczach. – Ile jeszcze to potrwa?– pyta starsza pani.

Kobieta mieszka w trzyrodzinnym budynku przy ul. Piłsudskiego w Jeleniej Górze. – Wszystko było dobrze, dopóki sąsiad nie zaczął u siebie remontu. Podczas robót została uszkodzona instalacja. Gazownicy przyjechali i zakręcili gaz, wtedy zaczął się horror – opowiada pani Maria. – Mijają już trzy miesiące, a gazu ciągle nie ma. Chodzę do Urzędu Miasta, rozmawiam z zarządcą wspólnoty, ale nic to nie daje – denerwuje się..

Zarządca Wspólnoty „Lider” Dominika Grabowska mówi nam, że ta sytuacja spędza jej sen z powiek. - Kiedy podczas remontu została uszkodzona stara instalacja, gazownicy orzekli, że naprawić się jej już nie da, trzeba wymienić na nową, a to wymaga wykonania projektu i uzyskania pozwolenia na budowę – wyjaśnia. – Wszystko staraliśmy się zrobić jak najprędzej, ale pewnych procedur obejść się nie da – tłumaczy. – Lokatorzy powinni 25. czerwca odebrać pismo z Urzędu Miasta o planowanej wymianie sieci, bez tego nie dostaniemy pozwolenia na budowę. Kłopot w tym, że z jedną z lokatorek nie ma kontaktu, więc trzeba czekać 28 dni aż, według prawa, pismo zostanie potraktowane jako doręczone – opowiada Dominika Grabowska. – Będę monitować, szukać nadal kontaktu z tą lokatorką, może uda sprawę się przyspieszyć, bo wykonawca jest gotowy do podjęcia prac w każdej chwili – zapewnia.

- Mam nadzieję, że to się uda, jeśli nie, to prace zostaną podjęte najpóźniej pod koniec tego miesiąca. Potrwają kilka dni - zapewnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group