Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 5808
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kwarantanna w d. bursie

Poniedziałek, 16 marca 2020, 7:18
Aktualizacja: Wtorek, 17 marca 2020, 6:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kwarantanna w d. bursie
Fot. Przemek Kaczałko
Miasto Jelenia Góra wskazało obiekt, który ma posłużyć ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. W budynku przy ul. Kilińskiego ma się znaleźć 50 miejsc, które mają być przeznaczone – w razie konieczności – na kwarantannę.

W Jeleniej Górze nie odnotowano dotąd zachorowania na COVID-19, ani nosiciela wirusa SARS–CoV-2, ale mając na celu przygotowanie do pojawienia się koronawirusa w naszym mieście, władze wyznaczyły obiekt, w którym będzie można zgromadzić 50 osób. Jerzy Łużniak podjął decyzję o wyznaczeniu budynku dawnej bursy szkolnej przy ul. Kilińskiego (przy skrzyżowaniu z ul. Kubsza).

W stanie zagrożenia epidemicznego władze państwa przewidziały szereg działań, które mają ograniczyć ryzyko zarażenia kolejnych osób. Część osób poddanych jest kwarantannie domowej - przez 14 dni muszą pozostawać w mieszkaniu/ domu. Takie osoby nie mogą nigdzie wychodzić - nawet z psem na spacer, ani do sklepu czy do lekarza.

Innym sposobem jest nadzór epidemiologiczny (również trwa 14 dni) - stosowany jest wobec osób, które nie miały bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, lecz np. przebywały w budynku, gdzie był nosiciel/ chory.

Ponadto przy granicach państwa oraz w portach lotniczych prowadzona jest kontrola sanitarna - osobom przybywającym z zagranicy mierzona jest temperatura i wypełniają formularz dotyczący miejsca, z którego przybyli, gdzie byli w ostatnim czasie i gdzie będzie można ich zastać.

Osoby, które wykazują objawy (gorączka, kaszel, duszności), mogły mieć kontakt z wirusem i są w grupie ryzyka - niekoniecznie są chore na COVID-19 i mogą nie być nosicielami wirusa, ale w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu wirusa są poddawane hospitalizacji.

Twoja reakcja na artykuł?

16
18%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
4%
Nudzi
4
4%
Smuci
2
2%
Złości
63
71%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group