Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9464
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kusząca oferta ZSEiT

Piątek, 12 marca 2010, 8:00
Aktualizacja: 8:01
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kusząca oferta ZSEiT
Fot. Angela
Gimnazjaliści z różnych szkół spotkali się wczoraj Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze na dniach otwartych placówki, by dowiedzieć się, co szkoła może im zaoferować. Ofertę szkoły przybliżyli im obecni uczniowie zespołu szkół.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze ma obecnie pięć kierunków: technik hotelarstwa, technik ekonomista, technik handlowiec, technik obsługi turystyki oraz technik prac biurowych, po którym absolwent znajdzie pracę w urzędzie czy instytucji. Na przyszły rok placówka planuje przyjąć osiem klas. Warunkiem dostania się do szkoły będą jednak wyniki w nauce.

– Nasi uczniowie i nauczyciele przygotowali ofertę edukacyjną i opowiadali o kierunkach kształcenia w przedmiotach wiodących czy możliwościach planowania kariery. Goście, czyli gimnazjaliści z różnych szkół, zostali też oprowadzeni po szkole i pracowniach. Próbowaliśmy też podpowiedzieć gimnazjalistom, by liczyli swoje siły na zamiary, i przed zdecydowaniem się na przyjście do naszej szkoły, uzupełnili swoją wiedzę i poprawili wyniki w nauce. Około 30 procent przybyłych do nas uczniów już potwierdziło, że w przyszłości będą chcieli się u nas uczyć – mówi Maria Witkowska, wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze.

Jednym z takich uczniów, który swoją przyszłą edukację widzi właśnie tu, jest Wojciech Gondek z Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze. – Interesuje mnie ta szkoła. Kiedyś chodziła tutaj moja mama i chciałbym pójść w tym samym kierunku. Chcę wybrać technikum ekonomiczne. Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre. Myślę, że po tej szkole znajdę dobrą i dobrze płatną pracę – mówił
Równie pozytywne wrażenie z wizyty w szkole odniósł gimnazjalista, Klaudiusz Leśniak. On jeszcze ostatecznej decyzji co do swoich dalszych losów edukacyjnych nie podjął, ale jak powiedział szkoła ma wiele ciekawych kierunków i jest z czego wybierać. Owe kierunki i uroki nauki w zespole szkół przybliżali przyszłym kandydatom obecni uczniowie.

– W tej szkole można naprawdę zdobyć niezbędną wiedzę do wykonywania zawodu. Ja na kierunku ekonomicznym dowiedziałem się bardzo dużo – mówił Marek Chardol, uczeń ZSEiT. – Z doświadczenia mogę powiedzieć, że jeżeli przychodzi się tutaj z chęcią nauczenia się czegoś, nauka jest przyjemnością. Mnie udało się osiągnąć to, co sobie założyłem i wierzę, że innym też się to uda.
To był pierwszy z dni otwartych w Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze.

Kolejne, na które mogą przyjść wszyscy chętni gimnazjaliści odbędą się 16 i 24 marca. Można też zadzwonić do szkoły i zaprosić przedstawicieli szkoły, by przyjechali do danego gimnazjum z prezentacją.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group