Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 6335
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kuszą inżynierią bezpieczeństwa. Skutecznie

Wtorek, 29 marca 2011, 8:12
Aktualizacja: 8:13
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Kuszą inżynierią bezpieczeństwa. Skutecznie
Fot. Agrafka
Na wczorajszych dniach otwartych Wydziału Technicznego Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej zainteresowani studiowaniem na kierunku m.in. inżynierii bezpieczeństwa licealiści zapoznawali się z tematyką studiów, sposobem prowadzenia zajęć, z laboratorium oraz biblioteką.

Wydział Techniczny Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej organizuje co roku dla szkół jeleniogórskich i nie tylko tzw. drzwi otwarte. – W zależności od tego, jaka szkoła do nas przyjdzie przygotowujemy odpowiednio program, aby był atrakcyjny dla naszych, mam nadzieję, przyszłych studentów. Gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Turystycznych z Jeleniej Góry, którym przedstawiliśmy nasze oferty kształcenia studiów inżynierskich. Nasi studenci przygotowali także prezentację przedmiotów, których się uczą. Maturzyści zwiedzili laboratoria oraz bibliotekę, gdzie zapoznali się z zbiorami literatury naukowej – poinformowała Danuta Fjałkowska, prodziekan Wydziału Technicznego Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej.

Odbył się wykład z inżynierii bezpieczeństwa prowadzony przez dr. inż. Tadeusza Lewandowskiego podczas, którego zaprezentowano m.in. sposoby monitorowania zagrożeń. – Przedstawiłem zasady modelowania zagrożeń i informacje na temat tego, dlaczego to modelowanie zagrożeń jest niezbędne w naszej rzeczywistości. Chodzi o zjawiska, zarówno naturalne związane np. z powodziami, pożarami, wybuchami, jak i te, do których powstania przyczynił się sam człowiek, czyli zagrożenia cywilizacyjne np. ostatnia awaria reaktorów w Japonii. Należy zatem szukać nowych technologii do zapewnienia bezpieczeństwa naszego świata, a co za tym idzie kształcić nowych specjalistów, co na naszej uczelni właśnie czynimy – powiedział wykładowca.

Kierunek inżynieria bezpieczeństwa został otwarty w ubiegłym roku i przyciągnął bardzo wiele osób, a szczególnie uczennic, które chcą poszerzać wiedzę w tym zakresie. Ilość studentek na wydziale technicznym wciąż rośnie, co bardzo cieszy grono akademickie. Po uzyskaniu tytułu inżyniera każdy absolwent od razu może pełnić funkcję starszego inspektora bhp, a chętni na to stanowisko są poszukiwani na rynku pracy.

– Na tym kierunku połowę grupy tworzą dziewczyny. Laboratoria są bardzo ciekawie wyposażone, robimy w nich różne pomiary i ciekawe doświadczenia. Jestem na pierwszym roku inżynierii bezpieczeństwa. Wybrałam tę specjalizację, bo sądzę, że jest bardzo przyszłościowa. Po tym kierunku najszybciej można zdobyć tytuł starszego inspektora bhp, dzięki czemu mam nadzieję, że znajdę dobrą pracę, a na rynku jest duże zapotrzebowanie właśnie na inspektorów bhp – powiedziała Paula Mostowik, studentka pierwszego roku inżynierii bezpieczeństwa.

Na koniec odbył się pierwszy z tegorocznego cyklu wykład poprowadzony przez dr. Mariana Pierzchałę na temat „Nowe konstrukcje liniowych układów scalonych”. Seria wykładów z różnych przedmiotów wydziału technicznego ma na celu przybliżenie licealistom zainteresowanym kontynuowaniem nauki w KPSW, szerokiego wachlarza dostępnych kierunków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group