Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 11665
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Kurosiówka” w Przesiece najpiękniejszą zagrodą na Dolnym Śląsku

Niedziela, 11 września 2011, 7:58
Aktualizacja: 10:44
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: „Kurosiówka” w Przesiece najpiękniejszą zagrodą na Dolnym Śląsku
Fot. ....
Gospodarstwo agroturystyczne „Kurosiówka” państwa Kurowskich z Przesieki zostało wyróżnione przez jury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w kategorii „Najpiękniejsza Zagroda” w konkursie „Piękna Wieś Dolnośląska”. Jest to jeden z elementów wsparcia dla sołectw i gmin uczestniczących w programie Odnowa Wsi Dolnośląskiej.

Wyróżniona zagroda „Kurosiówka” w Przesiece państwa Ireny i Władysława Kurowskich to przykład gospodarstwa agroturystycznego, które charakteryzuje się wspaniale zachowaną zabudową. - Panuje tutaj niezwykła rodzinna atmosfera, dzięki której każdy gość poczuje się jak u siebie w domu. - stwierdziło jury konkursu organizowanego przez urząd marszałkowski. A na szczególną uwagę zasługuje niezwykle piękny dwuhektarowy ogród. Jest on oczkiem w głowie gospodarza.

Przeprowadzony po raz trzeci konkurs miał na celu wyłonienie oraz wypromowanie najlepszych, najbardziej innowacyjnych i wzorcowych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich. Podobnie jak w roku poprzednim, przygotowany został w czterech kategoriach, do których zgłosiły się łącznie 42 wsie z 25 gmin. W pracach komisji konkursowej, powołanej przez marszałka Dolnego Śląska, udział wzięli przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Dolnośląskiej Izby Rolniczej, pracownicy naukowi z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Moderatorzy Odnowy Dolnośląskiej Wsi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
661
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group