Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7443
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Kurosiówka” w Przesiece najpiękniejszą zagrodą na Dolnym Śląsku

Niedziela, 11 września 2011, 7:58
Aktualizacja: 10:44
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: „Kurosiówka” w Przesiece najpiękniejszą zagrodą na Dolnym Śląsku
Fot. ....
Gospodarstwo agroturystyczne „Kurosiówka” państwa Kurowskich z Przesieki zostało wyróżnione przez jury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w kategorii „Najpiękniejsza Zagroda” w konkursie „Piękna Wieś Dolnośląska”. Jest to jeden z elementów wsparcia dla sołectw i gmin uczestniczących w programie Odnowa Wsi Dolnośląskiej.

Wyróżniona zagroda „Kurosiówka” w Przesiece państwa Ireny i Władysława Kurowskich to przykład gospodarstwa agroturystycznego, które charakteryzuje się wspaniale zachowaną zabudową. - Panuje tutaj niezwykła rodzinna atmosfera, dzięki której każdy gość poczuje się jak u siebie w domu. - stwierdziło jury konkursu organizowanego przez urząd marszałkowski. A na szczególną uwagę zasługuje niezwykle piękny dwuhektarowy ogród. Jest on oczkiem w głowie gospodarza.

Przeprowadzony po raz trzeci konkurs miał na celu wyłonienie oraz wypromowanie najlepszych, najbardziej innowacyjnych i wzorcowych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich. Podobnie jak w roku poprzednim, przygotowany został w czterech kategoriach, do których zgłosiły się łącznie 42 wsie z 25 gmin. W pracach komisji konkursowej, powołanej przez marszałka Dolnego Śląska, udział wzięli przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Dolnośląskiej Izby Rolniczej, pracownicy naukowi z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Moderatorzy Odnowy Dolnośląskiej Wsi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group