Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 12035
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kupieckie negocjacje z miastem

Poniedziałek, 28 czerwca 2010, 12:18
Aktualizacja: 12:19
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kupieckie negocjacje z miastem
Fot. agrzywacz
Dzisiaj o godzinie 13.00 w jeleniogórskim ratuszu z władzami miasta i urzędnikami spotkają się przedstawiciele zarządów spółek kupieckich „Zabobrze” i „Flora”. Podczas spotkania rozstrzygnie się czy od 1 lipca br., kiedy dotychczasowym zarządcom kończą się umowy z miastem, targowiska przejdą w ręce kupców czy innego podmiotu zarządzającego.

Dzisiejsze spotkanie będzie pierwszą roboczą debatą z przedstawicielami nowo utworzonych spółek kupieckich. Podmioty te są obecnie w fazie rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym. Osobowość prawną mają nabyć w najbliższych dniach.

- Kiedy dowiedzieliśmy się poniedziałkowym spotkaniu w ratuszu, na targowisku zapanowała ogromna radość, ludzie przychodzili i przynosili kwiaty. Bardzo cieszymy się, że po długich i ciężkich bojach udaje nam się realizować kolejne etapy naszych planów. Jesteśmy przekonani, że kiedy przejmiemy targowisko w swoje ręce, zmieni ono swoje oblicze, będzie bardziej nowoczesne i atrakcyjne oraz konkurencyjne dla marketów – mówiła Danuta Wójcik z targowiska Zabobrze.

Do Spółki Kupieckiej Zabobrze przystąpiło 102 osoby z Zabobrza, a do „Flory” 77 kupców. Jak mówią przedstawiciele tych podmiotów, jak na razie nie wiedzą czego dokładnie będą dotyczyły dzisiejsze rozmowy. Prawdopodobnie zapadnie decyzja o dalszych losach targowisk od 1 lipca br., nie wiadomo jednak czy miasto podpisze z kupcami trzymiesięczne umowy, czy do czasu uzyskania przez nich osobowości prawnej zleci zarządzanie targowiskami innemu podmiotowi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
996
Jest nowy
7%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group