Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 6116
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kupcy z Cieplic nie potrzebują rewolucji

Środa, 2 listopada 2011, 9:14
Aktualizacja: 9:14
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kupcy z Cieplic nie potrzebują rewolucji
Fot. ....
Do końca roku odłożona została decyzja co do dalszych losów Targowiska Cieplice. Chętna do przejęcia i zarządzania tym miejscem była spółka kupiecka „Zabobrze”, która złożyła wniosek do prezydenta o przekazanie jej ryneczku. Ten do końca roku pozostanie jednak w rękach Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Zarząd spółki kupieckiej z Zabobrza zapewniał, że ma już gotową koncepcję modernizacji i zmiany wizerunku cieplickiego ryneczku. Zdaniem handlowców zaniedbanie spowodowało, że klienci odwrócili się od targowiska. Podkreślili, że zmiana wizerunku ryneczku jest koniecznością nie tylko ze względu na zagrożone miejsca pracy cieplickich kupców, lecz także na ogólny obraz uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry.

Tymczasem prezydent Marcin Zawiła zapewnia, że zapoznał się w tym wnioskiem, ale do końca roku nie będzie w tym temacie żadnych zmian.
- Targowisko Cieplice to jest najbardziej monitorowanym przeze mnie targowiskiem w mieście, bo co tydzień robię na nim zakupy i jestem w stałym kontakcie z tamtejszymi kupcami. Wiem, że w tym ciężkim okresie jesienno-zimowym rewolucja jest ostatnią rzeczą, jakiej teraz potrzebują kupcy. Z decyzją poczekamy więc do końca roku. Do tego czasu jedynym zarządcą i poborcą opłat będzie ZGKiM – powiedział szef miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group