Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5535
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kup mieszkanie za jeden procent. Tylko do końca grudnia

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 2 listopada 2011, 7:52
Aktualizacja: Czwartek, 3 listopada 2011, 7:47
Autor: RED
Fot. RED
Z końcem roku wygasają możliwości składania wniosków o wykup mieszkania za jeden procent jego wartości. Zainteresowanie wykupem zwiększa się i dotyczy także zaniedbanych rejonów miasta.

– Interesujące jest, że lokatorzy zamierzają wykupić mieszkania nawet w tych kwartałach miasta, które jeszcze kilka lat temu nie cieszyły się żadnym zainteresowaniem, wręcz odwrotnie – mówi Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Mieszkańcy domów np. przy ul. Lwóweckiej głośno narzekali na standard życia w tej części miasta, niekiedy posuwając się do pikiet i publicznych protestów. Nic dziwnego: uciążliwe sąsiedztwo oczyszczalni ścieków i zaniedbania w zakresie remontów domów sprawiały, że ten rejon uważany był i wciąż przez niektórych jest za gorszy zakątek Jeleniej Góry.

Jednak poprawa pracy pobliskiej oczyszczalni ścieków oraz starania samorządu w zakresie tzw. rewitalizacji socjalnej, to znaczy – udzielenia pomocy przy zagospodarowaniu terenu, poprawę infrastruktury służącej relaksowi, itp. sprawiły, że lokatorzy najpewniej wykupią swoje mieszkania.

Władze Jeleniej Góry przewidują, że tylko w tym rejonie ponad 30 mieszkań przejdzie w całkowite władanie właścicielskie mieszkających tam rodzin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~Człowiek Koń 2-11-2011 8:07
nie dość że władza rozdaje za darmo mieszkania to jeszcze wybrzydzają burżuje bez szkoły! Jak się nie podoba to bierzcie kredyt i kupcie se u dewelopera.
Tom67 2-11-2011 8:39
A czy ktoś się orientuje czy grunt pod garażem też można wykupić? Garaż własnościowy, grunt w dzierżawie od miasta... może też za 1 zł???
~kpina 2-11-2011 9:16
oddajcie ludziom pieniadze! tym, ktorzy zaplacili za mieszkania a tydzien po zaplacie nagle rozdajecie za grosze! gdzie jest jakas sprawiedliwosc? GDZIE??? NIE W POLSCE. TO JEST POPORSTU ZLODZIEJSTWO!!!!
~trew 2-11-2011 9:58
Pierdu, pierdu ... Ludzie, nie kupujcie tych mieszkań. Za 2-3 lata dostaniecie je za darmo.
~Wysoka Sekwo 2-11-2011 10:14
Takie dobrodziejstwo jakie spotyka niektorych mieszkańców w przypadku prezentów nabycia mieszkania za 1% musi byc poparte skutecznym obowiązkiem wyremontowania tego domu i mieszkania - zaznaczyć należy ,że nie moga nabyć je mieszkańcy za prawie symboliczną kwotę a potem siedziec czekać aż ktoś im wykona jeszcze remont za darmochę , bo bardziej i szybciej doprowadzą do ruiny. W tym przypadku musi być dyscyplina i sankcje , bo inaczej miasto nie wygrzebie sie z niechlujstwa , brudu i smrodu obs...ych , zdewastowanych podwórek zniszczonych pieknych niegdyś ogrodów poniemieckich a nieróbstwo i lenistwo nie może procentować dla flejtuchowatych mieszkańców, ktorych jest od groma.
~xxx 2-11-2011 10:17
lepiej zwiększyć fundusz remontowy niż płacić za "pseudoadministrację" !!! Wykupować mieszkania !
~Ciepliczak 2-11-2011 10:30
Na takich operacjach ,matactwach żeruje i sie wzbogaca np.spółdzielnia Fampa. W Cieplicach swego czasu wybudowli ludzie garaże za własne pieniądze , wlasnym sumptem . Wcześniej nikomu było nie wiadomo z włascicieli garaży ,że utworzyła sie grupa Fampowska typu spł-lnia i przejeła za grosze grunt od miasta , jednocześnie nikogo nie powiadamiając o tym manewrze .Obecnie i rości sobie prawo do wybudowanych garaży, nakłada miesię. haracze za grunt , podzieliła na członkow i nieswoich. Ci ostatni są dyskryminowani ,choć wcześniej przez długie lata tam zamieszkiwali ,bo byli pracowikami Fampy. Z opłat żyje dobrze grupa kanaponów ,.Czy my też mamy prawo do odebrania tego terenu za 1% od tych kombinatorow Fampowskich , którzy cichcem skubneli grunt od miasta rolując właścicieli garaży.
~Jel.. 2-11-2011 11:21
ty koń łeb to masz jak koń głupku mieszkania dają bo wiedzą że i tak ich nie wyremontują a wręcz zniszczyli przez tyle lat nic nie robiąc.Jako wspólnota mieszkania te doprowadza się do porządku i wyglądu.Popatrz na te wszystkie domy prowadzone przez wspólnoty .Te mieszkania naprawdę powinno oddać się za darmo a nie symboliczną sumę.Tych co zniszczyli powinno pociągnąć się do odpowiedzialności - tyle lat płaciliśmy a i tak nie mały czynsz a nic nie robili.
~ 2-11-2011 11:27
Oczywiście biedny,mniej uposażony nie zawsze oznacza-brudas,fleja czy kombinator.Niektórym warto pomóc. Absolutnie restrykcyjnie trzeba traktować tych,którzy-niechlujstwo,brud,życie na cudzy koszt, traktują jako sposób na swoje życie.Takich ,,biednych,, faktycznie jest od groma i najwięcej zawsze mają do powiedzenia, w temacie ludzkiej egzystencji.
goscniedzielny 2-11-2011 11:27
do Tom67, wszystko zależy od planu zagospodarowania przestrzennego miasta, prawdopodobieństwo wykupu gruntu pod garażem jest żadne, jeśli miasto w obrębie Twojego garażu planowało jakąś inwestycję, nie ważne, że zrealizowana będzie za lat 30 albo i więcej... wykupić nie można i już. Tak jest w przypadku garaży przy Groszowej. Logika miasta jest prosta, jeśli jednak coś zechcą jednak wybudować w miejscu stojących obecnie garaży, to kosztami wyburzenia ich obciążą obecnych dzierżawców gruntu...
~ina 2-11-2011 12:14
a jak nie wykupię ,to co? wywalą mnie?
~spity 2-11-2011 12:46
moje papiery w zgm leżały 3 lata... a teraz wszystko robia w ekspresowym tempie. wadium w ciagu tygodnia musiałem zapłacic itd
~Niggers 2-11-2011 13:14
A co tu wykupywać !!! u mojej mamy w mieszkaniu jest wilgoć, toaleta na korytarzu z zamarzającą co zime wodą, w piwnicy woda co większy deszcz, brak komórki a dach wymaga natychmiastowego remontu- Budynek popękany, tynk odpada co jakiś czas a w mieszkaniu okna rozczelnione, piec kaflowy wcale już nie oddaje ciepła i rusza się podłoga-8 rodzin w budynku mieszka z tego połowa to skromni ludzie siedzący tylko na podwórku i patrzą jak się budynek rozpada.
~gburmistrz 2-11-2011 14:09
To się może w końcu doczekają i się całkowicie rozpadnie to klepisko. Siedzą , patrzą , a tu nic samo się nie zrobi . Pewnie jeszcze ma administracja zrobić bo przecież kiedyś , kilka lat temu , któryś z lokatorów chcąć być oryginalny , jeden czy dwa czynsze zapłacił .
~Niggers 2-11-2011 14:34
Wszyscy płacą ! ! A co w zamian dostaja ? Nic ! ! ! Administracja kupe siana bierze i nic nie robi, przewalili nas wszystkich a teraz wcisnąć za procent chałupy chcą bo wstyd się przyznać gdzie są z czynszu pieniądze ! TAKA JEST NIESTETY PRAWDA
~pola 2-11-2011 18:16
Właśnie chcialam wykupić już dawno nawet zlożylam wniosek do ZGL-u w sprawie opisu mieszkania-tak dostalam odpowiedz po roku,żesytuacja istniejącego budynku nie pozwalala na to nie bylo można wykupić.Teraz budynek przeznaczony do rozbiórki i dostane mieszkanie ale co z tego kiedy nie wiem czy do konca roku załapię sie na mieszkanie.Powinni przedłużyć wykup mieszkań nie każdy był w komfortowej sytuacji i od ręki mogl wykupić swoje mieszkanie.Napewno takich ludzi jest więcej,a i sytuacje rózne.Ale nasze władze sa nieugięte nikt napewno pod uwagę tego nie wezmie,a szkoda!
~hala 2-11-2011 19:47
Takie ruiny sprzedają za taką cenę.Za metr kwadratowy jest od 2500zł do 3500zł toż to można w nowych blokach kupić mieszkanie w takiej cenie.Uważam że to jest skandal.Pomimo wszystko wykupię tę moją ruinę.Kto to wyceniał budynki na ul. Cieplickiej mają ponad 100 lat a cena za metr,to z kosmosu chyba.
~x 2-11-2011 20:10
czy to mieszkania, czy rudery ktorych koszt remontow i modernizacji pochlonie kwote zakupu nowego mieszkania. wiadomo jakie standardy posiada zbiorczo lokalowe poniemieckie budownictwo. sa juz zaaddaptowane wieloletnim nakladem lokatorow fajne lokale, ale to znikomy procent, ponadto stan budynkow i ich dachow jest okropny. kogo stac na tak globalne remonty? czy tutaj szuka sie idiotow? samo mieszkanie kupic za grosze to pikus! ale co dalej? wieczna skarbonka wspolnotowa i problemy z poteznymi jak na malo zasobnych w kase przecietnych ludzi ktorym za prace faktyczna nikt juz nie placi. kupic rudery i zeby w sciane bo zacznie sie to sypac na glowy.
~ciekawski 2-11-2011 23:15
Proszę powiedzieć ,może ktoś wie jak wykląda sprawa wykupu ogródka jezeli od lat jest użytkowany przez lokatorów,ale nie przynależy do budynku , tylko jest to działka urzędu miasta? I jeszcze jedno pytanie chodzi o strych, dzielony jest procentowo? w zależnosci jakie kto ma udziały? czy można kupić za 1% swój kawałek,który się użytkuje?
~??? 2-11-2011 23:24
A co z dodatkiem mieszkaniowym ? czy po wykupie można o niego się starać ? Czy opłaca się wykupić mieszkanie jeżeli jeden lokal nie będzie wykupiony ? co wtedy ze wspólnotą, kto będzie decydował o remontach ?
~Jel.. 3-11-2011 19:55
jeżeli większość ma wykupione to wspólnota decyduje i ustala składkę funduszu remontowego

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group