Sobota, 19 czerwca
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Czytających: 1974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kup mieszkanie za jeden procent. Tylko do końca grudnia

Środa, 2 listopada 2011, 7:52
Aktualizacja: Czwartek, 3 listopada 2011, 7:47
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Kup mieszkanie za jeden procent. Tylko do końca grudnia
Fot. RED
Z końcem roku wygasają możliwości składania wniosków o wykup mieszkania za jeden procent jego wartości. Zainteresowanie wykupem zwiększa się i dotyczy także zaniedbanych rejonów miasta.

– Interesujące jest, że lokatorzy zamierzają wykupić mieszkania nawet w tych kwartałach miasta, które jeszcze kilka lat temu nie cieszyły się żadnym zainteresowaniem, wręcz odwrotnie – mówi Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Mieszkańcy domów np. przy ul. Lwóweckiej głośno narzekali na standard życia w tej części miasta, niekiedy posuwając się do pikiet i publicznych protestów. Nic dziwnego: uciążliwe sąsiedztwo oczyszczalni ścieków i zaniedbania w zakresie remontów domów sprawiały, że ten rejon uważany był i wciąż przez niektórych jest za gorszy zakątek Jeleniej Góry.

Jednak poprawa pracy pobliskiej oczyszczalni ścieków oraz starania samorządu w zakresie tzw. rewitalizacji socjalnej, to znaczy – udzielenia pomocy przy zagospodarowaniu terenu, poprawę infrastruktury służącej relaksowi, itp. sprawiły, że lokatorzy najpewniej wykupią swoje mieszkania.

Władze Jeleniej Góry przewidują, że tylko w tym rejonie ponad 30 mieszkań przejdzie w całkowite władanie właścicielskie mieszkających tam rodzin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group