Poniedziałek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 9400
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kulturalna Koperta POKA POKA. A w kopercie...

Piątek, 19 sierpnia 2011, 18:14
Aktualizacja: Sobota, 20 sierpnia 2011, 14:48
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Kulturalna Koperta POKA POKA. A w kopercie...
Fot. Petr
Dzisiaj, 19 sierpnia w dawnym budynku pogotowia ratunkowego przy al. Wojska Polskiego 21 w Jeleniej Górze odbyła się konferencja prasowa przygotowana przez zespół redakcyjny POKA POKA – darmowego miesięcznika w formie „Kulturalnej Koperty”, który od września br. będzie dostępny w stolicy Karkonoszy.

Kulturalna Koperta POKA POKA to przedsięwzięcie cieszące się wręcz ogromną popularnością w dużych miastach w Polsce. Funkcjonująca jako darmowy miesięcznik, po odpieczętowaniu zawiera w sobie kalendarz najważniejszych imprez i wydarzeń kulturalnych w danym regionie jak również foldery i ulotki informacyjne konkretnych instytucji kultury. Co ważne w kopercie POKA POKA można też znaleźć zapowiedzi imprez bardziej niszowych – choćby kameralnych koncertów w pubach, klubach i restauracjach, do tej pory w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu czy Łodzi, z kolei od września br. również w Jeleniej Górze i okolicach.

– POKA POKA powstała dwa lata temu w Krakowie. Na dzień dzisiejszy, „Kulturalną Kopertę” można bezpłatnie otrzymać w piętnastu miastach w Polsce, natomiast od września br. będzie ona dostępna również w Jeleniej Górze, Karpaczu i Szklarskiej Porębie. Co jest ideą projektu? Stanowi on przykład działalności Korporacji Art World, której celem jest połączenie reklamy i sztuki w jedno; skutecznej promocji z wydarzeniami kulturalnymi i klubowymi – mówił Rahim Blak, twórca projektu obecny na dzisiejszej konferencji.

I dodał: – Będziemy działali także i tutaj, w Karkonoszach, albowiem to miejsce ma potencjał. Postaramy się „dogrzebać” do wszystkiego, co ma tu jakiś wartościowy pierwiastek i chcemy w to wciągnąć wszystkich. POKA POKA jest zapalnikiem, który ma jeszcze bardziej rozbudzić kulturę regionu, promować tutejsze przedsięwzięcia zarówno wśród ludzi stąd jak i turystów. Jeżeli takich przedsięwzięć będzie za mało, sami będziemy je stwarzać. Po prostu, bo warto.

Według informacji, już wkrótce Kulturalna Koperta POKA POKA będzie dostępna w ok. 5 tys. egzemplarzy w pięćdziesięciu miejscach w Jeleniej Górze, Karpaczu i Szklarskiej Porębie – w tym, w instytucjach kultury, pubach i restauracjach. – Na zasadzie „bierz, bierz”, dowiaduj się i korzystaj z kalendarza imprez, wejściówek, gratisów, zniżek, wizytówek i podobnych rzeczy zawartych w naszej kopercie. Będziemy rzetelnym, wiarygodnym i kompetentnym źródłem informacji, a przy tym damy wam coś konkretnego – mówi Kamil Dawid Gałuszka, inicjator POKA POKA Karkonosze.

Więcej informacji mogą Państwo uzyskać w „Pogotowiu Kulturalnym”, albowiem taką nazwę nosi obecnie siedziba redakcji POKA POKA w dawnym budynku pogotowia ratunkowego przy al. Wojska Polskiego 21 w Jeleniej Górze. Z Kamilem Dawidem Gałuszka – inicjatorem POKA POKA Karkonosze rozmawiamy też w najnowszym programie „W cztery oczy”, dostępnym w portalu Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
542
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Trwa remont drogi
 
Aktualności
Pogrzeb motocyklisty – pożegnanie
 
Kościół i wiara
Dziś jedno z ważniejszych świąt kościelnych
 
Aktualności
Fura zdrowia pod szpitalem
 
Kultura
Nocne zwiedzanie ze Sławkiem Gortychem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group