Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8660
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kultura chińska podczas Dnia Changzhou

Środa, 28 sierpnia 2019, 8:34
Aktualizacja: Czwartek, 29 sierpnia 2019, 15:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kultura chińska podczas Dnia Changzhou
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (27.08) mieszkańcy Jeleniej Góry mieli możliwość spotkać się z mieszkańcami Changzhou – naszego miasta partnerskiego z Chin. Na scenie Jeleniogórskiego Centrum Kultury wystąpiły dzieci z obu miejscowości, byli też przedstawiciele władz i biznesu z Państwa Środka.

Dwugodzinne spotkanie z kulturą chińską rozpoczęło się od wystawy prac plastycznych, rękodzieł czy biżuterii, które zostały wykonane przez mieszkańców Changzhou. Następnie wszyscy udali się do sali widowiskowej, gdzie po przywitaniu przez przedstawicieli obu miast, rozpoczęła się prezentacja teatralna, muzyczna, taneczna i wokalna. Ponadto miejscowi dowiedzieli się o bardzo ważnej tradycji z Changzhou, bowiem to w mieście partnerskim Jeleniej Góry produkowane są przepiękne, ręcznie zdobione grzebienie, które są wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

Mieszkańcy mało kojarzą Jelenią Górę, ale dzięki takim spotkaniom dzieci z Changzhou zobaczą jak wygląda Jelenia Góra i później zaprezentują wasze miasto u nas. Cała nasza delegacjaczuje, że to dobre miasto, ciche, z dobrym powietrzem i są podstawy, żeby ta współpraca rozwijała się - powiedziała Sophia Chen, menedżer w Centrum Wymiany Międzynarodowej Changzhou.
Każdy kontakt między ludźmi daje korzyść jednej i drugiej stronie. Możemy zapoznać się z kulturą chińską, która dla nas jest ciekawa i nie mieliśmy okazji zapoznać się z nią bliżej. Jeden z naszych zakładów ma swoje przedstawicielstwo w Changzhou i warto, żebyśmy poznawali się nawzajem. To jedna z głównych potęg gospodarczych - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, który liczy na dalszą wymianę kulturalną i gospodarczą między naszym miastem a partnerem z Chin.

Póki co nie ma konkretnych planów dotyczących rewizyty. Jelenia Góra i Changzhou są miastami partnerskimi od 2011 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

10
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
4
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
483
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group