Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 7435
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kucharze, fryzjerzy i ekonomiści rywalizowali w „Handlówce”

Piątek, 27 marca 2015, 8:26
Aktualizacja: 8:28
Autor: R. Moszak
Jelenia Góra: Kucharze, fryzjerzy i ekonomiści rywalizowali w „Handlówce”
Fot. Organizator
Kilkudziesięciu adeptów sztuki gastronomicznej, fryzjerskiej oraz handlowej pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej rywalizowało w jeleniogórskiej „Handlówce” o tytuł najlepszego ucznia w zawodzie.

Do jeleniogórskiej „Handlówki” zjechały trzyosobowe reprezentacje techników i zasadniczych szkół zawodowych kształcących gastronomów, fryzjerów i handlowców z całego subregionu jeleniogórskiego. O miano najlepszego ucznia w zawodzie walczyli: technicy żywienia i usług gastronomicznych, technicy usług fryzjerskich, technicy handlowcy, kucharze, fryzjerzy oraz sprzedawcy.

Każdorazowo uczniowie losowali jedno z napisanych przez ekspertów danej branży zadań konkursowych, a następnie przystępowali do jego realizacji. Komisja złożona ze specjalistów oceniała zarówno efekt końcowy, jak również inne elementy wykonania zadania zgodnie z regulaminem. Wyłonieni w konkursach zwycięzcy, zmierzyli się w finałach z najlepszymi z innych subregionów, które odbyły się w innych placówkach oświatowych województwa dolnośląskiego.

Fryzjerzy Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 im. Stanisława Staszica w Jeleniej Górze zajęli trzecie miejsce w finale, natomiast technicy żywienia i usług gastronomicznych oraz sprzedawcy zostali wicemistrzami województwa w swojej branży.

Wybór miejsca, gdzie odbyły się konkursy, zorganizowane w ramach programu Modernizacji Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku, nie był przypadkowy. Popularna „Handlówka” dysponuje bowiem znakomicie wyposażonym centrum gastronomicznym, zmodernizowanym zapleczem do nauki zawodów fryzjerskich oraz nowoczesnymi pracowniami multimedialno-informatycznymi, niezbędnymi w kształceniu sprzedawców i handlowców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group