Niedziela, 11 czerwca
Imieniny: Benedykta, Feliksa
Czytających: 7654
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ktoś wyrzucił maleńkie pieski na deptak

Środa, 29 czerwca 2016, 7:40
Aktualizacja: Czwartek, 30 czerwca 2016, 7:59
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Ktoś wyrzucił maleńkie pieski na deptak
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Cztery maleńkie pieski zapakowane w foliową reklamówkę wyrzucił ktoś wczoraj (28.06) na główny deptak przy ul. 1 Maja w Jeleniej Górze nieopodal Handlówki. Dopiero co narodzonymi szczeniętami tymczasowo zaopiekowała się jeleniogórzanka, od której chętni mogą odebrać psiaki.

Pieski w foliowej reklamówce znalazł koło cerkwi Piotr Gargula. Najpierw twierdził, że zwierzęta przekazała mu jakaś kobieta, która kazała je utopić. Później jednak zmienił wersję wydarzeń i powiedział, że nie zna ich właścicielki, a psiaki znalazł leżące obok ławki w reklamówce, w której poza czworonogami była karteczka z napisem „utopić”. Kiedy o znalezisku powiadomił innych siedzących na ławeczce, zrobił się szum.

– Kiedy zobaczyłem co jest w środku, zapytałem przechodzącą młodą kobietę, czy weźmie te psiaki. Nie mogłem ich tak zostawić i skazać na pewną śmierć – mówił Piotr Gargula.

Pani Marlena, która przechodziła obok z dzieckiem w wózku, nie zastanawiała się długo. – Te maluchy wymagają natychmiastowej pomocy i opieki, dlatego zabieram je do domu – mówiła Marlena Toś. – One bardzo chcą żyć. I mają żyć. Na szczęście w porę je zauważono i dano im szansę na uratowanie. Zorganizowaliśmy karton. Teraz biegnę do domu i zajmę się nimi. Mam troje dzieci, to będzie kolejna czwórka – zażartowała.

Po drodze jeleniogórzanka kupiła specjalne mleko i butelkę do karmienia. Kobieta nie będzie jednak mogła zająć się zwierzakami na stałe, dlatego pilnie poszukuje ludzi dobrego serca, którzy zdecydują się na adopcję ślicznych maluchów. Telefon do pani Marleny to 518 110 343. O sprawie powiadomiono straż miejską, która prowadzi postępowanie w tej sprawie.

- Według ustawy o ochronie zwierząt, za narażenie życia lub zdrowia m.in. psów, grozi do dwóch lat więzienia – mówi Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. – Niestety w takich przypadkach rzadko udaje się ustalić sprawcę, a my tygodniowo odbieramy od kilkunastu do kilkudziesięciu zgłoszeń dotyczących porzuconych i martwych zwierząt, nie tylko psów i kotów, ale również ptaków, saren i innych – dodaje strażnik miejski.

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
371
Plac Ratuszowy
11%
Plac Piastowski
60%
Wolę miejskie parki
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group