Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7240
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ktoś wie czyj to pies?

Piątek, 11 stycznia 2019, 6:23
Aktualizacja: Sobota, 12 stycznia 2019, 9:11
Autor: WAC
Jelenia Góra: Ktoś wie czyj to pies?
Fot. Czytelnik
Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy bloku przy ul. Szymanowskiego nr 1 na jeleniogórskim Zabobrzu zaniepokojeni losem psa, który jakiś czas temu przybłąkał się na ich podwórko.
Pies, który od dłuższego czasu bytuje na Zabobrzu I wygląda na zadbanego, jednak nie wiemy do kogo należy – mówią mieszkańcy z Szymanowskiego. - Może go ktoś porzucił, może właściciel zmarł, a może komuś uciekł lub się zgubił? Uważamy, że losem tego zwierzaka powinny się zająć odpowiednie służby.

Losem czworonoga zainteresowaliśmy p.o. Komendanta Straży Miejskiej Jacka Winiarskiego.

Podobnie, jak w przypadku każdego takiego zgłoszenia, pod podany adres wyślemy nasz patrol - mówi J. Winiarski. - Strażnicy postarają się ustalić, kto jest właścicielem tego psa i dlaczego błąka się on przy ul. Szymanowskiego. Jeśli nie uda się dowiedzieć do kogo należy zwierze, to Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej zostanie wydane zlecenie jego odłowu i trafi ono do Schroniska dla Małych Zwierząt. Inaczej procedura by wyglądała, gdyby się okazało, że pies ma właściciela, niewłaściwie się nim opiekuje. Wtedy Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego wydaje decyzję o czasowym odebraniu go właścicielowi. Aby decyzja była ostateczna, musi potwierdzić ją orzeczenie sądu.

Twoja reakcja na artykuł?

3
7%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
14
30%
Smuci
2
4%
Złości
27
59%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group