Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5300
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Które miasto najładniej rozbłysło na święta?

Sobota, 24 grudnia 2016, 11:40
Aktualizacja: 11:42
Autor: Org
Region: Które miasto najładniej rozbłysło na święta?
Fot. Użyczone
Jelenia Góra, Kłodzko, a może Zgorzelec? Województwo dolnośląskie szuka nowej „rozświetlonej stolicy regionu” w ramach plebiscytu „Świeć się z Energą”! Już od ośmiu lat w świątecznej rywalizacji może powalczyć każde miasto, które zgłosi na SwiecSie.pl swój udział w ogólnopolskim, 2–etapowym zimowym plebiscycie.

W zeszłym roku to Legnica zwyciężyła na Dolnym Śląsku, wygrała charytatywne nagrody dla swojego miasta i wzięła udział w finale zabawy. Jaka miejscowość w tym roku awansuje do ogólnopolskiego etapu dobroczynnej rywalizacji? Mieszkańcy którego z miast najlepiej połączą siły w głosowaniu, by zdobyć nagrody o wartości 10 000 zł dla potrzebujących?

Akcja „Świeć się z Energą” to ogólnopolski plebiscyt miast na najpiękniej rozświetloną miejscowość w kraju, z nagrodami przeznaczonymi dla potrzebujących. Do kogo trafi charytatywna nagroda od Grupy Energa, decydują mieszkańcy i sympatycy miast, oglądający zdjęcia kandydatów, a następnie głosujący w plebiscycie na SwiecSie.pl. Łączna pula nagród w akcji „Świeć się z Energą” to aż 200 000 złotych. W zeszłym roku w zimowej zabawie wzięło udział 16 miast Dolnego Śląska. Etap regionalny wygrała Legnica, pokonując Świdnicę, Wałbrzych oraz Wrocław – czwarte pod względem liczby mieszkańców miasto w Polsce. W finale zabawy reprezentant województwa, podobnie jak wiele większych miast z całego kraju, musiał uznać zwycięstwo Połczyna-Zdroju, niewielkiej, lecz bardzo malowniczej miejscowości z województwa zachodniopomorskiego. Które z miast w tym roku zdobędzie tytuł „rozświetlonej stolicy regionu”, zdobędzie nagrody i awans do finału?

O cenne nagrody w „Świeć się z Energą” mogą powalczyć również miłośnicy fotografii, którzy zgłoszą swoje świetliste zdjęcia w konkursie fotograficznym oraz najładniej w regionie i w Polsce rozświetlone galerie handlowe. Na laureatów czekają cenne nagrody.

Miasta tworzą mieszkańcy – i to właśnie oni mają wpływ na to, która miejscowość Dolnego Śląska zdobędzie nowoczesne urządzenia elektryczne o wartości 10 000 złotych i przekaże je wybranej instytucji społecznej. Zwycięskie miasto przechodzi do finału, w którym wraz z reprezentantami pozostałych województw powalczy o nagrodę główną – sprzęt o łącznej wartości 50 000 zł. Udział w plebiscycie, to także dla każdej miejscowości szansa na wypromowanie się w całym kraju.

W plebiscycie znaczenie ma zaangażowanie mieszkańców i sympatyków – im większa ilość oddanych głosów, tym większa szansa na zwycięstwo. Swoje głosy można oddawać codziennie na stronie akcji SwiecSie.pl oraz wysyłając SMS-y. Głosowanie w pierwszym wojewódzkim etapie potrwa do 8 stycznia 2017 r., a finałowa rozgrywka od 12 do 29 stycznia 2017 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group