Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7285
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto zrobi plan przestrzenny dla Starego Miasta?

Czwartek, 19 lutego 2015, 18:08
Aktualizacja: Sobota, 21 lutego 2015, 7:34
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kto zrobi plan przestrzenny dla Starego Miasta?
Fot. UM Jelenia Góra
Do dzisiaj (19.02) chętni mogli składać oferty cenowe na sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Starego Miasta w Jeleniej Górze. Dokument ma być gotowy do 12. października 2016 roku.

Chodzi o przygotowanie planu przestrzennego dla terenu o powierzchni 7,8 ha. Koncepcja architektoniczno-urbanistyczna zabytkowej części Jeleniej Góry powstała już w 2013 roku, w ramach projektu Movi – Cities (Modern Vision of Cities) dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach

Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007 – 2013. Co się w niej pojawiło? Wiele zmian, w tym: nowy plac z fontannami i sceną na ul. Bankowej, miejski bulwar na al. Wojska Polskiego, odtworzenie murów i fosy przy ul. Podwale, nowe przestrzenie rekreacyjne wzdłuż kanału Młynówka, plac rozrywkowy z centrum nauki, czy uzupełnienie historycznej zabudowy.

- Realizacja tych założeń potrwa wiele lat i musi zostać poprzedzona uchwaleniem planu zagospodarowania przestrzennego – wyjaśnia wiceprezydent Jerzy Łużniak.
Władze Jeleniej Góry podkreślają, że jest to zadanie na wiele lat, a na jego realizację Miasto musi pozyskać pieniądze zewnętrzne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group